W Gliwicach otwarto największą w Europie Wystawę Budowli z Klocków Lego [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-09-15 19:18 Jolanta Skwaradowska

Ponad 100 modeli na powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych, model Katedry Notre-Dame z klocków Lego wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, gwiazdy sportu i muzyki z klocków w skali 1:1 oraz bohaterowie bajek i gier z klocków - to wszystko możemy oglądać na największej w Europie Wystawie Budowli z Klocków Lego.

Gwiazdy sportu takie jak Robert Lewandowski czy Tomasz Gollob, znani artyści jak Elvis Presley, Freddie Mercury czy Grzegorz Markowski a wszystko to z klocków Lego! W Gliwicach otwarta została największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków Lego.

Na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych znalazło się ponad 100 niesamowitych modeli, setki eksponatów dla dzieci i młodzieży. Na wystawie podziwiać można model katedry Notre-Dame, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa rekonstrukcja katedry.  Na wystawie jest także Batmobil czyli 7-metrowy pojazd inspirowany samochodem Batmana, zbudowany w skali 1:1 z 900 000 części Lego. 

Na wystawie znalazł się także imponujący wielkością (5 m długości ) i dbałością o każdy szczegół Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500 000 klocków. Specjalnie na wystawę makieta została przetransportowana samolotem z USA.

W Gliwicach można podziwiać również, zbudowanych z klocków Lego bohaterów bajek, czy gier a także fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków takie narządy jak m.in: ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki opisanym ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.

Wystawę zwiedzać można w Europie Centralnej w Gliwicach do 14 lutego 2021 roku, 7 dni w tygodniu od 10.00 do 19.30.

Największa w Europie wystawa budowli z klocków lego w Gliwicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.