Biały marsz w pierwszą miesięcznicę śmierci Kamilka z Częstochowy. Zabierzcie białe róże

i

Autor: Facebook/Pamięci Kamilka z Częstochowy Biały marsz w pierwszą miesięcznicę śmierci Kamilka z Częstochowy. "Zabierzcie białe róże"

Wydarzenia

W czwartek 8 czerwca miesięcznica śmierci Kamilka z Częstochowy. Będzie biały marsz. "Zabierzcie białe róże" TRASA

Dokładnie 8 czerwca minie miesiąc, odkąd w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka zmarł 8-letni Kamilek z Częstochowy. Chłopiec zmarł w wyniku obrażeń, jakie powstały po skatowaniu go przez ojczyma, Dawida B. Osoby, którymi wstrząsnęła jego śmierć, chcą uczcić pamięć chłopca organizując biały marsz.

Biały marsz ku pamięci Kamilka z Częstochowy. Znamy datę i miejsce

Od śmierci Kamilka z Częstochowy skatowanego przez ojczyma 8 czerwca minie miesiąc. Chłopiec trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka 3 kwietnia z licznymi oparzeniami, które powstały 29 marca, kiedy ojczym - Dawid B., oblał go wrzątkiem i położył na rozgrzanym piecu. Powodem było zrzucenie przez chłopca telefonu ze stołu. W szpitalu okazało się, że chłopiec miał o wiele więcej śladów maltretowania przez ojczyma. Miał niezaleczone złamania, siniaki, ślady po przypalaniu papierosami. Niestety, choć lekarze katowickiego GCZD robili co mogli, nie zdołali uratować mu życia. Chłopiec zmarł w poniedziałek 8 maja nad ranem.

Od pogrzebu, który odbył się w sobotę 13 maja, wiele osób, których dotknęła historia Kamilka, stara się w jak najlepszy sposób go upamiętnić. Wielu z nich jeździ na jego grób do Częstochowy nawet setki kilometrów. Aktualnie społecznicy z grupy upamiętniającej chłopca tworzą projekt pomnika, który stanie na jego grobie, jak również zbierają podpisy pod tzw. "ustawą Kamilka", która ma zaostrzyć przepisy dotyczące przypadków znęcania się nad małymi dziećmi. 

Miesięcznica śmierci Kamilka z Częstochowy. "Przynieście białe róże"

Kolejnym krokiem będzie upamiętnienie 8-latetniego Kamilka w czwartek 8 czerwca, kiedy zostanie zorganizowany biały marsz z okazji miesięcznicy jego śmierci. Zbiórka odbędzie się tego dnia o godz. 15:15 pod Sądem Okręgowym w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 23/25). Sam marsz ma trwać dwie godziny - od 15:30 do 17:30. Trasa będzie przebiegać następującymi ulicami: 

  • Sąd Okręgowy (ul. Dąbrowskiego 23/25)
  • ul. Nowowiejskiego - przejście bramą
  • ul. Szymanowskiego
  • ul. Polskiej organizacji wojskowej (MOPS)
  • przejście bramą al. Najświętszej Marii Panny
  • ul. Pułaskiego
  • ul. Siedmiu Kamienic
  • ul. Św. Barbary (SSP 28 - szkoła Kamilka)

Organizatorzy apelują, aby każdy z uczestników zabrał ze sobą jedną, białą różę "dla uczczenia pamięci Kamilka w miesięcznicę Jego śmierci". 

Biały marsz w pierwszą miesięcznicę śmierci Kamilka z Częstochowy. Zabierzcie białe róże

i

Autor: Facebook/Pamięci Kamilka z Częstochowy Biały marsz w pierwszą miesięcznicę śmierci Kamilka z Częstochowy. "Zabierzcie białe róże"
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE