Pielgrzymka w czasach zarazy. Bezdomni z Jaworzna 3400 kilometrów pokonają... chodząc po przydomowym placu [WIDEO]

2020-04-15 11:38
Mieszkańcy Wspólnoty Betlejem idą z pielgrzymką wokół własnego domu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Mieszkańcy Wspólnoty Betlejem idą z pielgrzymką wokół własnego domu

17 bezdomnych ze Wspólnoty Betlejem postanowiło wyruszyć pieszo z Jaworzna do Ziemi Świętej. Ponieważ ze względów epidemicznych nie jest to możliwe, 3400 kilometrów pokonają chodząc po przydomowym placu. Codziennie do pokonania będą mieli 85 kilometrów. Każdy musi zrobić 12 okrążeń, czyli ok 5 kilometrów dziennie. Zobaczcie wideo na slask.eska.pl.

Bezdomni z Jaworzna wyruszą na pielgrzymkę.... wokół domu

Do dyspozycji mają liczącą 315 metrów i biegnącą po terenie wspólnoty pętlę. Będą ją przemierzać sztafetowo, jako wspólnota, zachowując wymagany codzienny dystans, niezależnie od warunków pogodowych. Oczywiście wyzwaniu dla nóg towarzyszy wyzwanie duchowe – to przede wszystkim modlitwa o ustanie epidemii, ale też zachęta do wykorzystania bieżących warunków dla dobrych czynów.

- Chcemy wykorzystać w pełni te warunki, jakie mamy oraz zaktywizować mieszkańców. Będziemy prosili ludzi, żeby przesyłali nam swoje intencje oraz żeby podejmowali domowe inicjatywy, będące formą towarzyszenia nam w drodze. Motywem przewodnim niech będzie liczba 4 – np. codziennie 4 minuty modlitwy w ciszy, 14 minut czytania Pisma Świętego, 40 minut zabawy z dzieckiem. Chodzi o drobną rzecz, która przerodzi się w dobry nawyk –– mówi ks. Mirosław Tosza, opiekun wspólnoty.

Zobaczcie WIDEO

Pielgrzymka do Jerozolimy wokół domu

Inicjatywie dedykowane jest specjalne wydarzenia na portalu Facebook. Poza codzienną relacją i możliwością dzielenia się swoimi inicjatywami, będzie można znaleźć tam numer konta. Część z zebranych środków posłuży do zaopatrzenia bezdomnych i najbardziej potrzebujących w maseczki i płyny dezynfekcyjne.

Reszta środków przeznaczona będzie na pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii.

Czytaj: Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE