W ciągu trzech lat powstanie trasa S1 pomiędzy Mysłowicami a Bieruniem. GDDKiA dostała oferty firm zainteresowanych budową ostatniego odcinka drogi ekspresowej

2021-09-24 14:07
Przetarg na zaprojektowanie i budowę  drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Kosztowy II w Mysłowicach
Autor: GDDKiA Przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Kosztowy II w Mysłowicach

Dziesięć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Bieruń. Realizacja tego odcinka pozwoli domknąć S1 pomiędzy węzłem Kosztowy i Bielskiem-Białą.

Przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy fragmentu drogi ekspresowej S1 o długości 10 km wraz z dwoma węzłami drogowymi: Kosztowy II i Lędziny. Powstaną też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: Lędziny Wschód (kategorii II) oraz Lędziny Zachód (kategorii III), 16 obiektów inżynierskich oraz niezbędna infrastruktura techniczna.

Budowa drogi pomiędzy Mysłowicami a Bielskiem Białą podzielona została na trzy odcinki realizacyjne. Pierwsze przetargi ogłoszone zostały już w 2019 roku.

- Już w 2020 roku podpisaliśmy umowy na realizacje środkowej i południowej części tego zadania, czyli odcinkiem pomiędzy Oświęcimiem a Dankowicami oraz Dankowicami i Bielskiem. Niestety postępowania na pierwszy odcinek realizacyjny nie udało się rozstrzygnąć - powiedział nam rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach Marek Prusak.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła też oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S1 pomiędzy węzłami Bieruń i Oświęcim wraz z obwodnicą Bierunia.

Przetarg dotyczy budowy drogi ekspresowej S1 o długości ok. 2,9 km, odcinka drogi klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) o długości ok. 2 km oraz drogi klasy Z (zbiorczej) - pomiędzy węzłem Bieruń a układem ulicznym Bierunia (dojazdu do ul. Jagiełły) - o długości ok. 2 km.

Zadanie obejmuje także budowę węzła Bieruń oraz pięciu obiektów inżynierskich. Realizacja inwestycji umożliwi skomunikowanie nowej drogi ekspresowej S1 poprzez węzeł Bieruń z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 44.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE