W centrum Mikołowa pojawi się mini uzdrowisko dla mieszkańców

2020-09-16 10:46 Dariusz Brombosz
Tężnia Mikołów
Autor: UM Mikołów

Ruszyły prace budowlane tężni solankowej w Mikołowie. Uzdrowiskowy obiekt powstanie na Małych Plantach, to praktycznie ścisłe centrum miasta. Budowa całej inwestycji ma zakończyć się wiosną 2021 roku. Ale już jesienią będzie można korzystać z uroków tężni.

Mikołów idzie w ślad innych miast Śląska i Zagłębia. Po Katowicach, Tychach czy Czeladzi teraz przyszła kolej na Mikołów. Władze miasta zdecydowały, że mieszkańcy będą mogli korzystać leczniczych warunków jakie daje tężnia solankowa.

– Inwestycja jest realizowana na wyraźną prośbę mieszkańców Mikołowa. Tęźnie solankowe cieszą się ogromna popularnością w miastach. Otrzymywaliśmy wiele pytań czy swoją tężnie będzie miał Mikołów. Mam dobrą wiadomość dla mikołowian. Obiekt pojawi się w mieście. Ruszyły prace. Tężnia solankowa będzie wyposażona we wszystko co pozwoli podreperować zdrowie oraz się zrelaksować. Dodatkowo miejsce zabezpieczymy monitoringiem. Pojawią się nowe chodniki oraz dodatkowe oświetlenie. Chcemy żeby pojawił się stół piknikowy, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci Będzie zielono i miło- zapewnia Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa.

Inwestycja dotycząca tężni solankowej na realizacje czekała trzy lata. Pierwotnie miała pojawić się w miejscu w którym zgodę na budowę musiał wyrazić Wojewódzki Konserwator Zabytków. Ostatecznie będzie ulokowana na Małych Plantach.

Mikołowska tężnia solankowa wytworzy w Mikołowie, który podobnie jak inne miasta boryka się z miejskim smogiem- specyficzny mikroklimat z którego skorzystają głównie chorzy na astmę, schorzenia górnych dróg oddechowych, z chorobami tarczycy czy kardiologicznymi.

Na jesień ma powstać pierwszy moduł tężni i już wtedy będzie można korzystać z jej zdrowotnej roli jaką spełnia. Cała będzie gotowa wiosna 2021 roku.

Pilna Pomoc dla Oliwii Hyla z Boguchwałowic

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.