W Bytomiu rusza przebudowa kolejnych wiaduktów. Będą utrudnienia

i

Autor: Google Maps

W Bytomiu rusza przebudowa kolejnych wiaduktów. Będą utrudnienia

W poniedziałek, 30 stycznia, rozpoczęto przebudowę dwóch kolejnych wiaduktów kolejowych w Bytomiu - nad ul. Dąbrowa Miejska oraz ul. Strzelców Bytomskich w Stroszku.

W Bytomiu rusza przebudowa kolejnych wiaduktów

Trwa przebudowa linii kolejowej na trasie Chorzów Batory - Bytom - Radzionków - Nakło Śląskie. W związku z tym od 30 stycznia - jak informuje bytomski magistrat - rozpoczęły się prace, na zlecenie PKP PLK, związane z przebudową dwóch wiaduktów na terenie miasta:

  • nad ul. Dąbrowa Miejska oraz
  • nad ul. Strzelców Bytomskich w Stroszku.

Przebudowy spowodują utrudnienia - zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Wprowadzone zostały bowiem zmiany w organizacji ruchu. 

Przed wiaduktem kolejowym nad ul. Strzelców Bytomskich zawężony zostanie prawy pas ruchu w kierunku Tarnowskich Gór. Kierowcy mogą więc poruszać się tylko lewym pasem ruchu. Piesi będą się poruszać natomiast wydzielonym na jezdni korytarzem ruchu. 

Z kolei w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska w Bytomiu zmiana polega na wprowadzeniu zawężenia jezdni w kierunku od Stolarzowic. Ruch pojazdów będzie odbywał się północną stroną jezdni.

- Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu - czytamy w komunikacie UM w Bytomiu.

Jeden z wiaduktów będzie w weekend wyłączony z ruchu

Natomiast w najbliższy weekend - 4-5 lutego - w związku z pracami związanymi z przebudową wiaduktu nad ul. Dąbrowa Miejska konieczne będzie całkowite zamknięcie ruchu.

Wprowadzone zostaną więc objazdy - do centrum Bytomia (prowadzony ulicami: Suchogórską - Rokitnicką - Stolarzowicką do pl. Szpitalnego) oraz do Stolarzowic (prowadzony ulicami: Celną - al. Jana Nowaka Jeziorańskiego - Frenzla do pl. Szpitalnego).