Złodziej torebek grasuje w Gliwicach. Kradnie torebki z samochodów

i

Autor: KMP Gliwice

Uważajcie, gliwiczanki! W mieście grasuje złodziej torebek

2023-02-17 15:38

Schemat działania złodzieja jest prosty. Gdy kobieta już siedzi za kierownicą i właśnie ma odjechać z parkingu, złoczyńca otwiera drzwi od strony pasażera i kradnie torebkę leżącą na siedzeniu. Gliwiccy policjanci apelują, by swoje rzeczy trzymać w niedostępnym miejscu, a samochód natychmiast ryglować.

Gliwiccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed grasującym w mieście złodziejem torebek. W czwartek 16 lutego na parkingach w Gliwicach i Toszku doszło do dwóch zuchwałych kradzieży.

Pierwszy przypadek zdarzył się przed godz. 13 na parkingu centrum handlowego przy ul. Jeziorańskiego w Gliwicach. 70-letnia kobieta wsiadła za kierownicę i położyła swoją torebkę na siedzeniu pasażera. Już miała ruszać, gdy nagle drzwi samochodu otworzył młody mężczyzna w kapturze. Chwycił za torebkę i uciekł w kierunku Kłodnicy.

Przerażona kobieta krzyknęła o pomoc. Usłyszał ją pracujący nieopodal pracownik firmy sprzątającej. Rzucił się w pościg, ale niestety nie udało mu się zatrzymać złoczyńcy. Tym sposobem 70-latka straciła torebkę, dokumenty i 250 zł.

Jeszcze tego samego dnia po godz. 18 doszło do kolejnej, zuchwałej kradzieży torebki. Tym razem akcja rozegrała się na parkingu supermarketu przy ul. Gliwickiej w Toszku. Choć 40-letnia kobieta zareagowała błyskawicznie i chwyciła swoją torebkę, złodziej okazał się silniejszy. Pokrzywdzona straciła 1 tys. zł, telefon, dokumenty i kartę do bankomatu.

Policjanci z Gliwic zapewniają, że sprawą zajmują się już kryminalni. Równocześnie apelują, by torebki chować w niedostępnym miejscu, a drzwi samochodu natychmiast ryglować.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE