Obraźliwe graffiti w Rudzie Śląskiej

i

Autor: Pogromcy bazgrołów - Ruda Śląska (fanpage)

Jakie miasto, takie Gotham

Tysiąc złotych nagrody za ujęcie rudzkiego Jokera. Obraża Batmana, malując po ścianach

"Batman kondom", "Batman śmieć" i "Batman parówa" to tylko początek długiej listy wyzwisk, które od kilku miesięcy "zdobią" elewacje budynków w Rudzie Śląskiej. Lokalnego Jokera szuka już policja, a miasto oferuje 1 tys. zł każdemu, kto pomoże w jego identyfikacji.

Nienawiść nieznanego graficiarza (lub grupy graficiarzy) skupia się głównie wokół tajemniczego Batmana. Tajemniczego, bowiem wątpliwe jest, by to jakiś zagorzały, rudzki kinomaniak sprejem wyrażał swoją opinię na temat bohatera uniwersum DC. Bardziej prawdopodobne jest, że taką ksywkę nosi jeden z mieszkańców miasta.

Rudzki "Batman" musiał się graficiarzowi nieźle narazić, bowiem w mieście pojawiło się już kilkadziesiąt obraźliwych napisów. Wandal upodobał sobie szczególnie rejon ulic Zabrzańskiej, Chryzantem, Gierałtowskiego oraz Norwida.

Joker maluje wulgarne napisy o Batmanie

Zobacz zdjęcia

Zniszczone są nie tylko dziesiątki budynków. Dokładnie te same napisy pojawiają się także na ekranach energochłonnych, ławkach, placach zabaw, kioskach, garażach, chodnikach, czy nawet wielu nowych słupach oświetleniowych, właśnie niedawno postawionych przez miasto - alarmują na profilu "Pogromcy bazgrołów - Ruda Śląska".

Artysty-amatora aktywnie szukają lokalni policjanci i to wcale nie po to, by pogratulować mu talentu. Wręcz przeciwnie, chcą pociągnąć go do odpowiedzialności za liczne zniszczenia. Straty już teraz są liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Mundurowi nadzieję na złapanie rudzkiego Jokera pokładają w mieszkańcach. 

Wielu mieszkańcom naszego miasta przeszkadzają bohomazy i obraźliwe napisy na budynkach, często nawet tych świeżo wyremontowanych, ale ilu jest takich, którzy widząc malujących pseudograficiarzy, odwraca głowę. Wystarczy jeden sygnał, aby policjanci zatrzymali i rozliczyli twórcę bazgrołów - apeluje rudzka policja.

Do pościgu za wandalem przyłączyło się też miasto. Rudzki urząd oferuje 1 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy lub podanie informacji, które przyczynią się do jego zatrzymania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE