Tyscy uczniowie zamiast w portfelach mają legitymacje w smartfonach

i

Autor: materiały prasowe

Tyscy uczniowie zamiast w portfelach mają legitymacje w smartfonach [AUDIO]

2020-02-20 7:09

Do tyskich szkół wkracza XXI wiek. Oprócz noszenia w portfelu tradycyjnej papierowej legitymacji, uczniowie kilkunastu placówek w mieście moga pobrać na swoje smartfony tzw. mLegitymację. Sprawdźcie szczegóły na slask.eska.pl.

Do tyskich szkół wkroczył XXI wiek, a uczniowie mogą już korzystać z legitymacji szkolnych w swoim smartfonie. Obecnie w systemie mLegitymacja znalazło się osiem tyskich szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie - Skłodowskiej,
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks.Karola Palicy,
  • Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3,
  • Szkoła Podstawowa nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1,
  • Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 7,
  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 w Zespole Szkół nr 7,
  • Szkoła Podstawowa nr 14.

W trakcie weryfikacji są wnioski Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 6, Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego.

- Przystępując do programu „e-legitymacja” chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, ale również potrzebom uczniów – mówi Monika Prokopiuk - Sekretarz Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

Dzięki wprowadzeniu do szkół elektronicznej wersji dokumentu, uczniowie nie muszą już pamiętać żeby zawsze zabierać ze sobą papierową legitymację. Nastolatkom, którzy z telefonami raczej się nie rozstają, ten bardzo się spodobał. 

- Uważam, że e-legitymacja jest dużym ułatwieniem. Jestem pewna, że taka papierowa legitymacja szybko by mi się niszczyła. Nawet wkładając ją do portfela lub torebki można było ją zgubić, aplikacja w komórce, z którą dziś rzadko się rozstajemy jest o wiele wygodniejsza – mówi uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

Instalacja i uruchomienie aplikacji jest dziecinnie proste.

- Wystarczy zeskanować QR kod oraz wpisać kod aktywacyjny otrzymany w sekretariacie szkoły. Pokazując mLegitymację uczeń potwierdza, że jest uczniem danej szkoły, korzysta z ulg i zwolnień - mówi Ewa Grudniok, rzeczniczka tyskiego Urzędu Miasta.

Posłuchaj jak działa mLegitymacja:

MLegitymacja zawiera dokładnie te same informacje, co dokumet w wersji papierowej. Dzięki temu uczeń może zamiennie korzystać zarówno z legitymacji w wersji tradycyjnej i elektronicznej. Dane z mLegitymacji można również przekazać użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. imię, nazwisko i wiek ucznia. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również zdjęcie ucznia w niskiej rozdzielczości i sprawdzi ważność mLegitymacji szkolnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE