Tydzień Zrównoważonego Transportu w Mysłowicach. Wśród atrakcji DogTrekking i wybór Krokomistrza

2021-09-14 14:12
DogTrekking w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Mysłowicach
Autor: pixabay DogTrekking w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Mysłowicach

We wrześniu przypada Tydzień Zrównoważonego Transportu. Pod hasłem „Dbam o zdrowie” w dniach 16-22 września Mysłowice zaplanowały akcję zachęcającą do „ekomobilności” czyli np. wyboru roweru zamiast samochodu.

Obchody rozpoczną się konkursem fotograficznym zatytułowanym „Rowerem przez Mysłowice” oraz rywalizacją na najlepszego Krokomistrza. Będzie też niedzielna przejażdżka rowerem z Prezydentem.

W sobotę 18 września odbędzie się II Mysłowicki DogTrekking. Psiaki i ich właściciele do wyboru będą mieli trzy kategorie biegów: rodzinny, mid oraz sport - 6, 10 i 25 kilometrów. W imprezie udział weźmie 250 zawodników.

- Każda forma aktywności, gdzie bierze udział dwunożny i czworonożny jest fantastyczna, bo po pierwsze socjalizujemy się ze swoim zwierzakiem, uczymy się go czytać, uczymy się obserwować jak on reaguje na pewne sytuacje stresowe i niestresowe, przyjemne i nieprzyjemne. Do tego odciąga nas od telewizora i możemy fantastycznie spędzić ten czas ze zwierzakiem - powiedziała nam Anna Kozłowska, prezes Fundacji Silesia Cannis.

Akcję zakończy Finał Tygodnia poświęcony najmłodszym przy Hali MOSiR.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE