Stacja napraw rowerów Tychy

i

Autor: MOSiR Tychy

Rekreacja

Tychy: Stacje napraw rowerów wracają na ulice miasta. W tym roku będzie ich więcej

W Tychach trwa montaż samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Wraz z rozpoczynającym się sezonem rowerowym, kierowcy jednośladów będą mogli skorzystać z tych punktów „doraźnej pomocy rowerom”.

Do 6 kwietnia 2023 r. na ulicach Tychów mają zostać zamontowane stacje przeznaczone do samodzielnej naprawy rowerów. W punktach będzie można także napompować rowerowe koła.

W zeszłym roku Tychy zamontowały 20 takich stacji, w tym roku będzie ich 21. Dodatkowy punkt naprawczy pojawi się w dzielnicy Wilkowyje przy ul. Wilczej (Skwer Wilczy Kąt).

Stacja naprawy rowerów w Tychach – gdzie znajdę?

Oprócz Wilkowyj, stacje wrócą na znane wcześniej tyszanom miejsca. Dwie stacje pojawią się wokół Jeziora Paprocańskiego, Jedna w dzielnicy Cielmice, a pozostałe rozsiane są wokół śródmieścia i w niedalekiej od niego odległości.

Wszystkie stacje zostały starannie odnowione, oklejone i wyposażone w narzędzia. Niestety w ubiegłych latach dochodziło do licznych dewastacji, dlatego w tym roku podjęliśmy działania, które mamy nadzieję, wyeliminują takie sytuacje. Niemniej jednak nie bądźmy obojętni na akty wandalizmu, wszelkie tego typu zdarzenia zgłaszajmy odpowiednim służbom - mówi Katarzyna Kajstura z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.  

Ostatnio wandalom wystarczył miesiąc, żeby od ich zamontowania stacje ponownie potrzebowały naprawy. Najczęściej dochodziło do rozbicia szyb przy pompce rowerowej, urwania rączki, wycinania węża od pompki, czy nawet uszkodzenia manometru.

Wszystkie awarie oraz nieprawidłowości związane z działaniem stacji, można zgłaszać na stronie: zglosusterke.umtychy.pl lub w aplikacji: Mobilne Tychy (zakładka „Zgłoś Usterkę”).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE