Tychy: 33-latek w kilka sekund stracił prawo jazdy. Jechał w terenie zabudowanym

2022-10-04 15:10
Policja Tychy
Autor: KMP Tychy

Tychy pomimo szerokich ulic nie są odpowiednim miejscem na wyścigi. Przekonał się o tym 33-latek, który w zaledwie kilka sekund stracił prawo jazdy i otrzymał pokaźny mandat.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. 33-letni kierowca zwrócił uwagę mundurowych kiedy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Szybka utrata prawa jazdy

Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w wysokości 1 tys. złotych i 11 punktów karnych. Policjanci za niebezpieczny manewr wyprzedzania na przejściu doliczyli mu kolejny mandat tym razem w kwocie 1,5 tys. złotych i 15 punktów karnych. W wyniku nałożonych na kierowcę punktów karnych stracił on prawo jazdy.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego! - apelują tyscy policjanci.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE