Turyści ze Śląska utknęli na Dominikanie. Od 40 godzin czekają na powrót do domu. Wszystko przez awarię samolotu [ZDJĘCIA]

2021-04-16 13:52 Arkadiusz Nauka Przemysław Kopiejka

Ponad 40 godzin na wylot z Dominikany do Polski czekają turyści ze Śląska, którzy utknęli na lotnisko w Punta Cana. Lot czarterowy był kilka razy przekładany. Powodem opóźnień jest awaria samolotu. Niestety z przewoźnikiem nie ma żadnego kontaktu.

Ponad 40 godzin - tyle czasu czekają na powrót z Dominikany turyści z Polski. To przez usterkę mechaniczną samolotu. Miał on wylecieć z lotniska Punta Cana do Katowic-Pyrzowic 2 dni temu. Od tego momentu wylot jest ciągle przekładany.

- Mieliśmy wylecieć 14 kwietnia o 15.30, a dzisiaj jest już 16 kwietnia. Nie dostaliśmy żadnej informacji. Ludzie koczowali 8 godzin na lotnisku. Spali na krzesłach, na podłodze, i to z małymi dziećmi - mówi nam Agata z Imielina, która na wakacje wybrała się z rodziną.

- Najgorsze jest to, że nikt nam przez kilka godzin nie przekazał żadnych informacji. Dopiero koło północy dowiedzieliśmy się, że został zorganizowany transport do hoteli. Ale w sumie od planowanego powrotu do domu minęło już 40 godzin. To jest masakra - dodaje pani Agata.

Według naszych informacji na powrót do Polski czeka około 250-ciu turystów. Jak udało nam się dowiedzieć, w piątek około godziny 13.00 po turystów wystartował samolot z Warszawy. Wysłały go polskie linie lotnicze LOT.

Raport z anteny 16.04, godz.10