Tunel pieszo-rowerowy połączy ze sobą dwie części Strzemieszyc. Będzie bezpieczniej

2021-10-20 13:55
Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na budowę przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach
Autor: pixabay Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na budowę przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach

Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na budowę przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach. Wcześniej mieszkańcy korzystali z kładki, ale w 2010 roku doszło tam do tragicznego wypadku.

Gdy 26-letni mężczyzna przechodził przez kładkę nad torami, jego noga wpadła w dziurę i dotknęła kabla, przez który płynął prąd o napięciu 3 tysięcy woltów. Mężczyzna zginął na miejscu. Od tego czasu mieszkańcy przechodzili przez tory. Po wybudowaniu tunelu ma tam być bezpieczniej.

- Przejścia podziemne pod torami są taką najbezpieczniejszą formą przejścia na drugą stronę torów. Takie rozwiązania są stosowane. Planuje się je przy nowych inwestycjach, ale także dopasowuje przejścia nawet w istniejących miejscach. Oczywiście są one dostosowane do obsługi osób z ograniczoną możliwością poruszania się i tak samo będzie w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach - powiedziała nam Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Przejście podziemne połączy dwie strony miasta od ul. Towarowej do ul. Transportowej.

Będzie zadaszone i wyposażone w pochylnie ułatwiające podróżowanie osobom z ograniczonymi możliwościami poruszania się. W przejściu i dojściach będą ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą dla osób niewidomych i słabo widzących. Na poręczach zostaną umieszczone informacje w języku Braille’a. W przejściu będzie wyznaczona specjalna ścieżka dla rowerzystów.

Zamontowane kamery monitoringu zwiększą poziom bezpieczeństwa. Przejście będzie wyposażone w system informacji pasażerskiej (m.in. nagłośnienie, oświetlenie, czytelne tablice z opisem wyjść, kierunków jazdy pociągów itp.).

Podobne przejście pieszo-rowerowe pod torami funkcjonuje od 2019 roku w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE