Trzy nielegalne imigrantki z Etiopii chciały wjechać na Śląsk w naczepie TIR-a. Pogranicznicy byli czujni

2021-06-10 13:27 Arkadiusz Nauka PAP.
Trzy nielegalne imigrantki z Etiopii chciały wjechać na Śląsk w naczepie TIR-a. Pogranicznicy byli czujni
Autor: Straż Graniczna Etiopki do Polski dotarły przez Słowację

Trzy obywatelki Etiopii, które nielegalnie wjechały do Polski, zatrzymali w Żywcu śląscy pogranicznicy. Były ukryte w naczepie tira, który wjechał ze Słowacji - podał Śląski Oddział Straży Granicznej.

"Do zatrzymania cudzoziemek doszło we wtorek. Pogranicznicy otrzymali informację o nich od policjantów z Żywca, których powiadomił z kolei kierowca tira - Białorusin, oczekujący na odprawę w żywieckim oddziale celnym. Kobiety nie posiadały przy sobie dokumentów. Zadeklarowały, że pochodzą z Etiopii" – podała Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodała, kierowca wiózł obręcze metalowe z Turcji. Zeznał, że nie był świadomy, iż w naczepie znajdują się cudzoziemki, a w trakcie podróży nic nie wzbudziło jego podejrzeń.

Jesionowska powiedziała, że cudzoziemki – w obecności tłumacza - usłyszały zarzut przekroczenia granicy ze Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Przyznały się i dobrowolnie poddały się karze: 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata.

"Kobiety złożyły wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej na terytorium Polski. Zostały umieszczone w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców, gdzie będą przebywały do czasu zakończenia postępowania" – zaznaczyła Katarzyna Jesionowska. (PAP)

O krok od tragedii w Rędzinach. Relacje świadków
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE