Trwa remont stadionu przy ulicy Sportowej w Czeladzi. To pierwszy etap prac

2020-08-14 13:19 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Stadion w Czeladzi
Autor: fb Zbigniew Szaleniec Stadion w Czeladzi

Stadion przy ul. Sportowej 7, na którym swoje mecze ligowe rozgrywa CKS Czeladź przechodzi gruntowny remont. Powstaną tam nowe trybuny, nowa murawa z systemem nawadniania oraz nowe ogrodzenie.

W tej części inwestycji wykonawca ma za zadanie zlikwidować i wywieźć zdewastowane betonowe trybuny, wybudować trybuny na stadionie głównym po stronie Brynicy, wybudować dodatkowe trybuny dla boiska bocznego, wybudować chodnik wokół korony stadionu, wybudować ogrodzoną trybunę dla gości z bezpośrednim wyjściem ze stadionu oraz założenie instalacji elektronicznego nawadniania.

Wyłoniony został już wykonawca II etapu remontu stadionu. Ten etap zakłada termomodernizacją i rozbudowa trybuny głównej stadionu oraz remont budynku toalet i budynku kas biletowych.

III etap, to budowa betonowej trybuny dla widzów od strony ul. Legionów i budowa bieżni i innych elementów boiska lekkoatletycznego.

Od ewentualnego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i terminu jego przyznania, będzie zależało kiedy ten ostatni etap remontu będzie realizowany, czy jeszcze w tym roku czy dopiero w przyszłym.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.