Trwa Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu. Tym razem on-line

2020-06-02 13:12 Jolanta Skwaradowska
Trwa Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu. Tym razem online
Autor: Um Zabrze Trwa Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu. Tym razem online

Postać w domowej przestrzeni – to temat przewodni 23-go Międzynarodowego Festiwalu Rysowania. Impreza w tym roku odbywa się internecie – sfotografowane prace można wysyłać na profil społecznościowy festiwalu.

Trwa 23 Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu. Impreza w tym roku odbywa się w przestrzeni cyfrowej. Tegoroczna edycja festiwalu wyjątkowo nie będzie miała formy konkursu, a będzie promocją sztuki i prac uczestników.

Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu od wielu lat zmienia miasto w światową stolicę rysunku, a teraz dzięki edycji on-line i za pomocą działań w sieci, może dotrzeć jeszcze dalej.

Kontynuując tradycję festiwalu - rysowania postaci z natury - w tym roku tematem jest postać w domowej przestrzeni. - Jest to temat, który pozwoli uchwycić czas odizolowania w tym trudnym okresie, a jednocześnie dzielenia go ze sobą, domownikami i rodziną. Ujęcie w rysunku członków rodziny i utrwalenie chwili podkreśla Metropolitalne Święto Rodziny, które rok rocznie splata się czasowo z naszym Festiwalem - mówi Wojciech Werner dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Konkurs potrwa do 5 czerwca, więcej informacji znajdziecie na FB festiwalu.

Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.