Trwa budowa drogi S1. GDDKiA opublikowało wiele świetnych zdjęć

2022-10-20 14:25

Rozpoczęła się już budowa drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do Oświęcimia. Postęp prac został udokumentowany przez GDDKiA.

Budowa S1: Zdjęcia lotnicze i z poziomu ziemi od GDDKiA

Trwa budowa drogi S1 na dwóch odcinkach: od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do Oświęcimia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała pierwsze zdjęcia z postępu prac na tych odcinkach. Wykonawcą odcinka Oświęcim-Dankowice jest konsorcjum firm PORR i Mota-Engil, które ma 16 miesięcy na to, aby zrealizować całą inwestycję wartą 989,7 mln zł. Z okresu 16 miesięcy wyłączone zostały okresy zimowe. 

Powstanie tam dwujezdniowa droga ekspresowa w dwie strony (z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) i trzy węzły drogowe: Oświęcim, Wola i Brzeszcze. Długość odcinka to 15,2 km. 

Budowa S1: odcinek Oświęcim - Dankowice ZDJĘCIA

Z kolei 12 km odcinek S-1 odcinek pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok realizuje konsorcjum firm Mirbud oraz Kobylarnia. Wartość inwestycji to 586,7 mln zł. Tu również przewidziano 16 miesięcy na realizację z wyłączeniem okresów zimowych. Na tym odcinku powstanie także dwujezdniowa droga ekspresowa z rezerwą na trzeci pas i dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok. 

Budowa S1: odcinek Dankowice - Suchy Potok ZDJĘCIA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE