Tramwaje Śląskie ruszają z przebudową torowiska tramwajowego w Dąbrowie Górniczej. Prace obejmą odcinek od Gołonoga do centrum miasta

2021-09-27 17:25
Podpisanie umowy na remont torowiska w centrum Dąbrowy Górniczej
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Podpisanie umowy na remont torowiska w centrum Dąbrowy Górniczej

W Dąbrowie Górniczej podpisano umowę na przebudowę torowiska tramwajowego na odcinku od alei Róż do skrzyżowania z ul. Kasprzaka. Po zakończeniu prac ma być bardziej ekologicznie i cicho. Przebudowane zostaną perony, powstaną też zintegrowane przystanki.

Przed mieszkańcami Dąbrowy Górniczej kolejna odsłona trwającej w mieście komunikacyjnej rewolucji.

- Torowisko zostanie wymienione w nowych, proekologicznych technologiach, zostanie przebudowana infrastruktura przystankowa, zostaną wybudowane nowoczesne perony i przystanki zintegrowane. Na niektóre perony będzie mógł wjechać również autobus, co umożliwi przesiadanie się z jednego rodzaju komunikacji miejskiej na drugi - powiedział nam prezes Tramwajów Śląskich Bolesław Knapik.

Równocześnie z wymianą torowiska trwać będzie remont drogi.

Wymieniona zostanie nawierzchnia, powstaną nowe przejścia dla pieszych, miejsca parkingowe oraz zintegrowane przystanki. Prace potrwają do końca przyszłego roku.

- Od początku kiedy budowano Hutę Katowice powstawała linia tramwajowa to były drobne remonty, lifting, ale nie było generalnego remontu. Zauważyliśmy, że tramwajem zaczęło podróżować coraz mniej mieszkańców, a ta inwestycja spowoduje, że tramwaj stanie się głównym środkiem transportu publicznego na tym odcinku - powiedział nam prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak.

Już w tej chwili wiadomo, że w trakcie remontu zamiast tramwajów kursować będzie komunikacja zastępcza, natomiast kierowcy poruszający się ulicami Królowej Jadwigi i al. Piłsudskiego będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE