Tragiczny wypadek na wiślance w Ustroniu. Młody rowerzysta nie miał szans

2022-07-10 13:39
Wypadek rowerzysty w Ustroniu
Autor: Policja Śląska

Wypadek w Ustroniu na drodze przy fabryce Mokate okazał się tragiczny. W wypadku zginął młody rowerzysta. Zderzenia z samochodem osobowym nie przeżył mimo szybkiej udzielonej pomocy.

Wypadek rowerzysty w Ustroniu

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Ustroniu na "wiślance", czyli drodze DW 941. Kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę. W wyniku wypadku rowerzysta zginął na miejscu.

- 32-letni kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na parking strzeżony, gdzie będą poddane szczegółowym oględzinom. Dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności wypadku wyjaśniać będą policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy - informuje policja w Cieszynie.

Jak doszło do wypadku rowerzysty?

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek o godzinie 21.35 tuż przy fabryce Mokate. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że rowerzysta i kierujący seatem poruszali się ustrońskim odcinkiem drogi wojewódzkiej DW941 (ul. Katowicka) w kierunku Skoczowa. Do zderzenia seata z rowerzystą doszło w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej z ul. Żwirową. Niestety, 29-letni rowerzysta zginął na miejscu zdarzenia.

Policja ustala fakty. Z pewnością trzeba będzie zweryfikować stan zdrowia rowerzysty w momencie wypadku i oświetlenie roweru.

Policja apeluje do ewentualnych świadków zdarzenia o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Niezwykle ważne jest, aby zarówno kierowcy, jak i cykliści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy - apeluje policja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE