Tragiczny wypadek motocyklisty w Golasowicach. Zderzył się z samochodem osobowym

Motocyklista zginął w wyniku wypadku w Golasowicach na drodze 938. Do tragicznego wypadku doszło we wtorek wieczorem. 48-letniego motocyklisty nie udało się uratować mimo trwającej ponad pół godziny resuscytacji.

Wypadek śmiertelny motocyklisty

Do tragicznego wypadku motocyklisty doszło we wtorek wieczorem w Golasowicach w powiecie pszczyńskim. Motocyklista uderzył w tył samochodu osobowego. Zmarł na miejscu wypadku mimo trwającej ponad pół godziny resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Ofiarą śmiertelną wypadku jest 48-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, który jechał yamahą. Natomiast 46-letni kierowca seata ibiza, w którego uderzył motocyklista nie odniósł żadnych obrażeń. 

Jak doszło do wypadku motocyklisty

Do wypadku doszło na wysokości skrzyżowania ulic Nałkowskiej i Bąkowskiej w Golasowicach. Obecnie wiadomo tyle, że oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku drogą 938 od Cieszyna do Golasowic. W pewnym momencie kierujący samochodem zaczął skręcać w lewo w ulicę Nałkowskiej. I w tym momencie motocykl wjechał w tył samochodu.

- Na tę chwilę przyczyny wypadku nie zostały określone. Nie odważę się stwierdzić, kto ponosi winę za spowodowanie wypadku. Odpowiedź na to pytanie poznamy po przeprowadzonym śledztwie przez policjantów pod nadzorem prokuratury - mówi sierż. szt. Wojciech Janosz z policji w Pszczynie.

Policjanci będą musieli odtworzyć ostatnie chwile przed wypadkiem. Z całą pewnością muszą ustalić, czy kierowca motocykla nie jechał za szybko, czy nie wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz czy kierowca samochodu prawidłowo i z wyprzedzeniem sygnalizował zamiar skrętu w lewo.

Czynności policyjne trwały na miejscu wypadku do północy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE