Tragiczny finał poszukiwań 11-latka. Sebastian z Katowic nie żyje. Policja zatrzymała 41-latka, który uprowadził chłopca

2021-05-24 7:39

Policjanci znaleźli ciało nastolatka w niedzielę po godzinie 17-tej w Sosnowcu. Znajdowało się w po pobliżu garaży w sosnowieckiej dzielnicy Niwka. Policja wytypowała prawdopodobnego zabójcę.

Za uprowadzenie i morderstwo ma odpowiadać 41-letni mężczyzna, mieszkaniec Sosnowca. Na miejscu cały czas pracują śledczy pod nadzorem prokuratora. Czynności są również prowadzone w miejscu zamieszkania zatrzymanego.

Przypomnijmy, chłopiec zaginął, w sobotę. Bawił się na placu zabaw w Katowicach. Wieczorem napisał SMS-a do mamy i wtedy kontakt z nim się urwał.

Poszukiwania trwały od sobotniego wieczora. - Komendant Policji w Katowicach ogłosił alarm dla swojej jednostki. W poszukiwania chłopca włączyło się kilkudziesięciu policjantów - mówi Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji.

Mundurowi w pierwszej kolejności przeczesywali tereny zielone m.in w okolicach katowickiego Burowca oraz sprawdzali szpitale bo istniało podejrzenie, że chłopak mógł mieć wypadek.

W niedzielę policjanci wpadli na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z uprowadzeniem chłopaka. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Policjanci namierzyli mężczyznę w Sosnowcu w dzielnicy Niwka. Ciało 11-latka miało znajdować się zaledwie 200 metrów od miejsca zatrzymania 41-latka.

Jak doszło do tragedii? Według wstępnych ustaleń śledczych chłopiec miał wrócić do domu w sobotę około godziny 19.00. Napisał SMS-a do mamy, że będzie pół godziny później. W domu się jednak nie pojawił, a jego telefon przestał być aktywny. Około godziny 22.00 w sobotę mama chłopca zawiadomiła służby i rozpoczęły się poszukiwania.

Policjanci analizując nagrania monitoringu ustalili, że 11-latek został uprowadzony z terenu placu zabaw. Samochód, który pojawił się na placu zabaw należy do 41-letniego mężczyzny. To on został wytypowany jako sprawca uprowadzenia i zabójstwa chłopca. Przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE