Tragedia w Gliwicach. Robotnik został przysypany ziemią w głębokim wykopie. Nie miał szans na przeżycie

2021-10-28 11:42
Tragedia w Gliwicach. Robotnik został przysypany przez ziemię w głębokim wykopie. Nie miał szans na przeżycie
Autor: KMP Gliwice

Do tragicznego wypadku doszło w Gliwicach podczas pracy przy głębokich wykopach. Mężczyzna zginął przysypany ziemią. Ratownicy przez kilka godzin próbowali go wyciągnąć. Niestety bezskutecznie.

Policjanci z Gliwic wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj rano. W pobliżu ulicy Ciesielskiej w Ostropie osunął się grunt w głębokim i rozległym wykopie. Ziemia na kilka godzin przysypała pracownika, którego niestety nie udało się uratować.

- Od razu po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast wyruszyły wszystkie służby. Straż pożarna rozpoczęła akcję odkopywania człowieka sprzętem ręcznym, gdyż użycie sprzętu ciężkiego nie jest w takich sytuacjach możliwe - przekazał nadinsp. Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

W celu odnalezienia mężczyzny, na pomoc, z Jastrzębia-Zdroju, przybyła specjalistyczna grupa ratownicza Państwowej Straży Pożarnej. Podczas prac cały czas istniało zagrożenie kolejnych osunięć gruntu. Na miejsce, oprócz policyjnej ekipy dochodzeniowo-śledczej, przyjechał prokurator oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Około godziny 17.30 ratownicy dotarli do ciała. Jednak odkopać ofiarę wypadku udało się dopiero przed 20.00. Robotnikiem był 33-letni obywatel Ukrainy, czasowo zamieszkujący w Zabrzu. Będący na miejscu lekarz stwierdził jego zgon.

Policja, prokuratura i PIP będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności wypadku oraz formalnoprawne aspekty zatrudnienia pracownika, w tym dopełnienia przez pracodawcę obowiązków w zakresie szkoleń stanowiskowych i BHP.

„Rafał Trzaskowski to stan umysłu”. Bąkiewicz ostro po decyzji sądu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE