Trąba powietrzna na Śląsku! Ogromny wir widziany był w Żorach. Może być groźny! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-20 14:36 Arkadiusz Nauka

Bardzo groźna sytuacja pogodowa na Śląsku. Nad Żorami widziana była trąba powietrzna, a konkretnie lej kondensacyjny, który może wywoływać spore szkody. Mieszkańcy miast na południu województwa śląskiego muszą mieć się na baczności.

Mieszkańcy Żor, Warszowic i Pszczyny informują o trąbie powietrznej, która krąży nad miastami woj. śląskiego od godzin popołudniowych. Przesyłają nam zdjęcia i filmy, na których widać dokładnie skalę tego zjawiska.

Jak podają łowcy burz jest to najprawdopodobniej trąba lądowa z przechodzącej niedawno tam formacji konwekcyjnej. Z kolei popularny w internecie fanpejdż "Kataklizmy w Polsce i na świecie" sugeruje, że mamy w tym przypadku do czynienia z lejem kondensacyjnym, będącym zalążkiem trąby powietrznej.

Jedno jest pewne - wygląda ta fascynująco i jednocześnie bardzo niebezpiecznie. Zobaczcie zdjęcia. A film przedstawiający trąbę powietrzną zobaczycie TUTAJ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE