To ostatnia taka wiata w Dąbrowie Górniczej. Co z nią zrobi miasto?

i

Autor: Facebook/Marcin Bazylak

To ostatnia taka wiata w Dąbrowie Górniczej. Co z nią zrobi miasto?

W Dąbrowie Górniczej, w dzielnicy Gołonóg, można zobaczyć ostatnią w mieście wiatę przystankową, która pamięta jeszcze czasy PRL-u. Prezydent Marcin Bazylak zapytał mieszkańców w mediach społecznościowych, co z nią dalej zrobić.

To ostatnia tego typu wiata przystankowa w Dąbrowie Górniczej 

Na Gołonogu możemy uświadczyć ostatnią taką wiatę autobusową w całym mieście. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej podkreślają, że to ikona wspomnianej dzielnicy, inni - że to relikt pochodzący z czasów PRL-u. 

Budzi też wspomnienia z czasów, gdy w tym miejscu zatrzymywały się linie autobusowe nr 27 i 55. Jaka przyszłość czeka więc wspomnianą wiatę? 

- Zgodnie z sugestiami mieszkańców chcemy przejąć tę wiatę i poddać renowacji. Z szacunkiem dla oryginału. Przy tej okazji chciałbym poznać Waszą opinię”: wiata powinna zostać na swoim miejscu czy też powinniśmy ją przenieść w bardziej eksponowane miejsce? - napisał, na swoim fanpage'u na Facebooku, Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. 

Pod postem prezydenta w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy. 

- Zostawić. Ten przystanek przykuwa uwagę i jest ikoną Gołonoga - uważa pani Katarzyna.

Jeśli ma być reliktem historii mijających lat powinna zostać w tym miejscu. Wykonać na dachu można nasadzenia roślinności, która ożywi charakter tego miejsca i tchnie w nią nowe życie - dodaje z kolei pani Katarzyna.

- Jestem za zadbaniem o ten obiekt i przeniesieniem przystanku w bardziej reprezentacyjne miejsce Dąbrowy Górniczej. Oczywiście z zachowaniem dotychczasowej malatury, itd. w końcu to obiekt historyczny. W tym miejscu można by postawić nowocześniejszą i lepszą użytkowo wiatę przystankową - podkreśla natomiast pani Anna. 

- Ta wiata to może i relikt przeszłości, ale z nią związane są wspomnienia. Ona tu pasuje jak nic innego. Wystarczy odrestaurować w takich samych kolorach i zostawić - uważa pani Małgorzata. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE