Tego w Dąbrowie Górniczej jeszcze nie było. Będą blokady na koła dla niesfornych kierowców

2021-09-30 14:02
Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej będzie zakładać blokady na koła
Autor: fb Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej będzie zakładać blokady na koła

Od 1 października kierowca, który nieprawidłowo zaparkuje samochód będzie musiał liczyć się z tym, że na koło będzie miał założoną blokadę. Strażnicy zakupili już 12 blokad, a w najbliższym czasie do jednostki trafi nowy 2-osobowy van do ich przewozu.

Nigdy wcześniej blokady na koła w Dąbrowie Górniczej nie były zakładane.

- Chcemy być bardziej aktywni w tym względzie i być może tym sposobem trochę zmobilizować mieszkańców, którzy nie chcą szanować pewnych reguł i parkują niszcząc infrastrukturę w mieście - powiedział nam zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej Damian Rutkowski.

Na baczności powinni się mieć m.in. Ci kierowcy, którzy bez uprawnienia parkują na niebieskich kopertach.

- Będziemy używać blokad żeby sprawę załatwić szybko, sprawnie, na miejscu, a nie bawić się w ustalanie właściciela samochodu ponieważ to czasami jest leasing i procedura trwa długo. Tak można sprawę załatwić na miejscu. Bardzo często niebieskie koperty ludzie traktują jako bardzo dobre miejsca do parkowania, bo one przy centrach handlowych są dość blisko wejść do tych obiektów - powiedział nam komendant Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej Radosław Romanek.

Blokady mają działać też prewencyjnie, bo na ich widok inni kierowcy zastanowią się zanim nieprawidłowo zaparkują samochód.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE