Teatr Nowy w Zabrzu przygotował kulturalną ucztę. Czeka nas wiele ciekawych spektakli

2021-02-22 13:16
Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na spektakle. Przygotowano wyjątkowy repertuar
Autor: Paweł Janicki Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na spektakle. Przygotowano wyjątkowy repertuar

Przerwa spowodowana pandemią koronawirusa dotknęła też placówki kulturalne, w tym Teatr Nowy w Zabrzu. Ale bez obaw! Placówka otworzyła się ponownie i przygotowała niezwykle ciekawy repertuar dla wszystkich spragnionych kulturalnej uczty. Po wielkim sukcesie spektaklu "Okno na parlament" w reż. Marcina Sławińskiego, przyszła pora na kolejne przedstawienia. Oto, co będzie można obejrzeć w najbliższym czasie.

Teatr Nowy w Zabrzu. "Okno na parlament" przyciągnęło wielu zainteresowanych

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele placówek kulturalnych musiało czasowo zawiesić swoją działalność i zamknąć się dla klientów. Ci, którzy byli spragnieni teatralnych wrażeń mogą jednak odetchnąć z ulgą, bo obostrzenia zostały częściowo zniesione - Teatr Nowy w Zabrzu również otworzył się dla mieszkańców z całej Polski. W piątek, 19 lutego, o godz. 18:00 wystawiona została znakomita farsa w reżyserii Marcina Sławińskiego – "Okno na parlament". Na spektakl można było się również wybrać przez miniony weekend. "Okno na parlament" to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości, w której precyzyjnie skonstruowana intryga i brawurowe tempo akcji, ani na chwilę nie dają widzowi odetchnąć.

Na scenie zobaczyliśmy: Jolantę Niestrój-Malisz, Joannę Romaniak, Dorotę Rusek-Binowską, Renatę Spinek, Grzegorza Cinkowskiego, Andrzeja Kroczyńskiego, Roberta Lubawego, Jakuba Piwowarczyka, Mariana Wiśniewskiego oraz Zbigniewa Stryja.

Poniżej znajdziecie Państwo kilka zdjęć z przedstawienia w obiektywie Pawła Janickiego. 

Teatr Nowy w Zabrzu. Przygotowano wyjątkowy repertuar

Dla tych, którym w miniony weekend nie udało się odwiedzić Teatru Nowego w Zabrzu, mamy dobrą wiadomość. W tym tygodniu w placówce artyści wystąpią jeszcze cztery razy w ramach różnych spektakli. 25 i 26 lutego odbędzie się spektakl "Źli Żydzi" w reżyserii Marcina Sławińskiego, za który zabrzańscy artyści otrzymali wiele cennych nagród i wyróżnień, w tym m.in. Nagrodę Publiczności, Nagrodę Aktorską dla Pawła Bernadowskiego i Wyróżnienie Aktorskie dla Anny Koniecznej na XIX festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona".

Spektakl "Źli Żydzi" w reżyserii Marcina Sławińskiego opowiada w komediowym tonie o konflikcie między młodymi ludźmi, który w istocie wykracza daleko poza emocjonalne, rodzinne kłótnie i zamienia się w konfrontację "postępowego", multikulturowego i obojętnego religijnie światopoglądu z przekonaniem o konieczności obrony kultury, tradycji i religii, koniecznych dla przetrwania tożsamości narodu.

To nie koniec. 27 i 28 lutego Teatr Nowy w Zabrzu zagra komedię "Kolacja dla głupca" w reżyserii mistrza tego gatunku – Marcina Sławińskiego. Sztuka opowiada o perypetiach zamożnego wydawcy bestsellerów Pierre’a, na którego pewnego wieczoru spada istna plaga nieszczęść.

"Kolację dla głupca" napisał francuski reżyser, scenarzysta i producent Francis Veber. Światowa premiera komedii odbyła się w 1993 roku w Paryżu. Sztuka od razu stała się hitem. Dziś setki teatrów na świecie, w tym nasz zabrzański, wystawiają tę sztukę z ogromnym powodzeniem.

Bilety można kupić przez internet lub zarezerwować telefonicznie: 609 621 460 albo 723 331 007.

Kasa teatru pracuje w poniedziałki w godz. 8.00-16.00, od wtorku do piątku w godz. 8.00-18.00* oraz w soboty i niedziele w godz. 15.00-18.00*.

/*lub do rozpoczęcia spektaklu.

Artykuł sponsorowany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE