Pijany zasnął za kierownicą

i

Autor: KPP Tarnowskie Góry

Popołudniowa drzemka

Tarnowskie Góry: pijany w sztok 33-latek zmęczył się jazdą i zasnął za kierownicą

Na policję zadzwonił świadek, który widział, że kierowca osobowego renault ma wyraźny problem z utrzymaniem prostego kierunku jazdy. Samochód raz jechał na lewo, raz na prawo, aż w końcu skręcił w boczną drogę i zatrzymał się na poboczu. Ku zdziwieniu mundurowych mężczyzna postanowił zrobić sobie przerwę na drzemkę.

Do zdarzenia doszło we wtorek 28 marca przed godz. 17 na ul. Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Na policję zadzwonił świadek, który widział osobowe renault jadące od lewej do prawej krawędzi jezdni. Zgłaszający przekazał, że kierowca zjechał w ul. Broniewskiego i tam zaparkował na poboczu.

Jak się okazało, mężczyzna zrobił sobie przystanek na drzemkę. Policjanci nakryli go śpiącego na fotelu kierowcy. Na to, że 33-latek był pijany, wskazywały dwie rzeczy. Po pierwsze, w powietrzu unosiła się silna woń alkoholu. Po drugie: na siedzeniu pasażera leżała pusta butelka.

Pijany kierowca został zabrany na komendę, gdzie przebadano go alkomatem. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości. 33-latek dobrowolnie poddał się karze.

Pijany zmęczył się jazdą i zasnął za kierownicą. Na policję zadzwonił świadek: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE