Tarnowskie Góry: Koszmarny wypadek drogowy! Na miejscu zginął mężczyzna [ZDJĘCIA]

2020-06-29 18:46 Bartosz Wojsa

Śledczy z komendy w Tarnowskich Górach, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności koszmarnego wypadku, w którym zginął mężczyzna. Mimo przeprowadzonej reanimacji, nie udało się go uratować. Jak do tego doszło? Policjanci publikują zdjęcia ku przestrodze!

W sobotę (27 czerwca), około godziny 18:00, na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach doszło do koszmarnego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 72-letni mężczyzna.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tarnogórzanin, kierując samochodem osobowym marki Fiat Siena, z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku oplem corsą - relacjonują policjanci z Tarnowskich Gór. 

W oplu podróżowały dwie osoby: 60-letni kierowca oraz 63-letnia pasażerka. Obie te osoby z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

- Pomimo kilkudziesięciu minutowej reanimacji, u 72-latka nie udało się przywrócić czynności życiowych - mówią funkcjonariusze. 

Na miejscu wypadku pracowali strażacy i ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym oraz tarnogórscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, a także zorganizowali objazdy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili również oględziny miejsca wypadku i sporządzali wymaganą dokumentację.

Dokładny przebieg tego zdarzenia będą teraz ustalać śledczy z tarnogórskiej komendy.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę. Bądźmy skoncentrowani podczas podróży, unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego - mówią śląscy policjanci.

Matka z córkami utraciły mieszkanie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.