Taksówkarze protestowali na ulicach Katowic. Policjanci ukarali ich mandatami

i

Autor: Przemysław Kopiejka Policjanci nie mieli litości dla taksówkarzy, którzy protestowali w Katowicach

Taksówkarze protestowali na ulicach Katowic. Policjanci ukarali ich mandatami

2020-11-12 7:24

Kilkudziesięciu taksówkarzy protestowało w środę na ulicach Katowic. Wielu z nich na samochodach wywiesiło biało-czerwone flagi. Domagali się m.in realnej pomocy rządu dla ich branży. Ich przychody z powodu pandemii spadły nawet o 80 procent.

Protest taksówkarzy w Katowicach. Policjanci karali protestujących mandatami

Protest rozpoczął się w środę, 11 listopada już przed południem. Kolumna taksówkarzy ruszyła z parkingu z przed jednego ze sklepów budowlanych przy Alei Roździeńskiego.

Kolumna taksówkarzy przejechała m.in drogą numer 79 oraz S86. Później część z nich zgromadziła się przy ulicy Kościuszki oraz Murckowskiej w Katowicach. Zmotoryzowani protestujący zostało poddani policyjnej kontroli. Mundurowi wystawili w sumie 25 mandatów, pouczyli 30-tu kierowców i skierowali 16 wniosków do sądu o ukaranie.

W sumie protest zabezpieczało około 260-ciu policjantów, głównie z komendy miejskiej policji w Katowicach. Wspierali ich również policjanci z Sosnowca i Gliwic. Według ich oceny taksówkarze nie doprowadzili do blokady dróg w Katowicach.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirusowe tsunami uderzyło w branżę motoryzacyjną. Tak źle jeszcze nie było

Przedsiębiorcy domagają się pomocy finansowej rządu. - Premier pozamykał kluby, teatry, restauracje. Ludzie nie mają gdzie wyjść, a my nie mamy pracy - mówi jeden z protestujących taksówkarzy, Arkadiusz Dawidók.

Przedsiębiorcy zapowiadają, że to nie ostatni protest w Katowicach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE