Tak wygląda kolejka karetek pod szpitalem w Zabrzu. Te zdjęcia budzą grozę wśród mieszkańców [GALERIA]

2021-03-25 9:17

Kilkanaście karetek czekających w kolejce przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Zabrzu. Takie obrazki ujrzeli w mediach społecznościowych mieszkańcy tego miasta. Filmy i zdjęcia wzbudziły grozę i uświadomiły wielu osobom, że sytuacja w służbie zdrowia jest bardzo trudna przez trzecią falę pandemii koronawirusa.

Kolejka karetek przed szpitalem w Zabrzu. Mieszkańcy zaskoczeni. Zastanawiają się, co się dzieje

Zdjęcia i filmy przedstawiające karetki pogotowia czekające w kolejce do wjazdu na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zabrzu zalały w środę, 25 marca wieczorem media społecznościowe. Mieszkańcy z przerażeniem obserwowali te obrazki, które wskazywały na to, że służba zdrowia staje się niewydolna pod naporem trzeciej fali pandemii koronawirusa. Ratownicy medyczni alarmują, że wyjazdów do chorych jest coraz więcej i brakuje zespołów.

Kolejka karetek przed szpitalem w Zabrzu. Dlaczego powstał zator?

W ciągu 15 minut zajęte zostało ponad 20 łóżek, a pod szpitalem ustawiła się gigantyczna kolejka karetek. Wczoraj zabrzański szpital miejski do systemu zgłosił 30 nowych miejsc dla pacjentów covidowych – pod szpitalem natychmiast ustawiła się kolejka karetek z chorymi.

- Jest taki program, w którym raportujemy te łóżka. Dyspozytorzy medyczni widzą te wolne łóżka, od razu rezerwują dzięki zgłoszeniom zespołom ratowniczym. I karetki czekają przed szpitalem, żeby położyć pacjentów w tych zarezerwowanych już łóżka - wyjaśnia naszej reporterce Jolanta Cmok rzeczniczka szpitala miejskiego w Zabrzu.

- Niestety pacjenta nie da się wziąć z karetki i włożyć do łóżka, trzeba go zbadać. Każdy pacjent miał badania robione, do tego doszły procedury związane z zasadami sanitarnymi i stworzył się zator - dodaje rzeczniczka szpitala.

W tej chwili w zabrzańskim szpitalu na 106 łóżek covidowych wolnych jest zaledwie 4​.

Skapciały Putin na Syberii. Aż żal patrzeć. Co się stało? Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE