Tak kibice przywitali Łukasza Podolskiego w Górniku Zabrze. Szaleństwo na stadionie [ZDJĘCIA]

2021-07-09 10:25

Tłumy kibiców przyszły dzisiaj na stadion przy ulicy Roosevelta w Zabrzu, żeby powitać nowego piłkarza Górnika Zabrze - Łukasza Podolskiego. Kilkanaście tysięcy osób podziękowało napastnikowi za to, że dotrzymał słowa i ostatnie lata piłkarskiej kariery spędzi w klubie, któremu kibicuje od dziecka. Przed oficjalną prezentacją była konferencja prasowa, na której "Poldi" potwierdził, że Górnik Zabrze to ostatni klub w jego zawodowej karierze.

Tłum kibiców Górnika Zabrze powitał Łukasza Podolskiego na stadionie przy ulicy Roosevelta. Były głośne śpiewy, race i atmosfera wielkiej radości. Mistrz świata z 2014 roku przywitał się z kibicami i pokopał trochę piłkę z juniorami Górnika Zabrze. Wszyscy mają nadzieję, że Podolski zrobi wiele dobrego dla klubu z Zabrza i to nie tylko na boisku.

- Zawsze mówiłem, że przyjdę do Górnika i słowa dotrzymałem. To jest mój ostatni klub w karierze. Cały czas miałem kontakt z Górnikiem, nawet jak grałem w Japonii czy Turcji. Przyszedłem do Zabrza, żeby grać, zdobywać z drużyną punkty, ale też pomóc w rozwoju Akademii Górnika - mówił Łukasz Podolski na dzisiejszej konferencji prasowej.

"Poldi" podpisał z Górnikiem roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. Urodzony w Gliwicach piłkarz zapowiedział, że klub z Zabrza będzie ostatnim w jego zawodowej karierze.

Jak zdobywca 49 goli dla reprezentacji Niemiec będzie prezentował się w rozgrywkach PKO Ekstraklasy? Tego jeszcze nie wiemy, ale Górnik już wygrał na transferze Podolskiego.

 - Film zapowiadający ten transfer miał miliony wyświetleń na całym świecie, a w klubie, choć nie sprzedajemy jeszcze karnetów na nowy sezon, już urywają się telefony z pytaniami o miejsca w loży VIP czy Klubie Biznesu. Łukasz grał w lidze niemieckiej, angielskiej, włoskiej, tureckiej i japońskiej. Świetnie zna się na piłce i z tej jego wiedzy chcemy skorzystać rozwijając projekt naszej Akademii. Ona w ciągu ostatniej dekady diametralnie się zmieniła, ale zawsze może być lepiej. Już jesteśmy najlepsi na Śląsku, a chcemy być najlepsi w Polsce pod względem szkolenia młodzieży - cieszy się prezes Górnika Dariusz Czernik.

Podolski wrócił do domu. Tak przywitali go kibice Górnika Zabrze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE