Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Właściciel Hotelu Gołębiewski w Wiśle zmarł nagle

2022-06-22 12:46
Zmarł Tadeusz Gołębiewski
Autor: Krzysztof Oremus/Super Express Zmarł Tadeusz Gołębiewski

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Właściciel sieci hoteli, w tym słynnego Hotelu Gołębiewski w Wiśle zmarł nagle w wieku 79 lat. W mediach pojawiają się smutne informacje donoszące o śmierci Tadeusza Gołębiewskiego. Mazowiecki biznesmen był ikoną polskiej branży hotelarskiej i cukierniczej.

Tadeusz Gołębiewski nie żyje - taka wiadomość pojawiła się w mediach w środę, 22 czerwca. Jako pierwszy przekazał ją serwis wwl112.pl. Z informacji, do których dotarli dziennikarze wynika, że Gołębiewski zmarł we wtorek, 21 czerwca. Jako przyczynę śmierci podano zawał serca. Tadeusz Gołębiewski odszedł w wieku 79 lat. Był jednym z najsłynniejszych polskich biznesmenów. To do niego należała sieć Hoteli Gołębiewski oraz radzymińska firma Tago produkująca słodycze. Tadeusz Gołębiewski to również jeden z najsłynniejszych mieszkańców powiatu wołomińskiego. Informację potwierdziła odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie TAGO Agnieszka Gawińska. W rozmowie z PAP powiedziała: Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 6 Poronienie

Tadeusz Gołębiewski - sylwetka

Tadeusz Gołębiewski urodził się 1 stycznia 1943 roku. Karierę w branży cukierniczej rozpoczął od ukończenia technikum cukierniczego (później studiował w Szkole Głównej Planowania i Statystyki, dzisiejszym SGH). Słodycze zaczął produkować w 1966 roku, a w 1972 założył firmę Tago niedaleko Radzymina. W 1989 roku wszedł zaś w biznes hotelarski - rozpoczął wówczas budowę pierwszego hotelu w Mikołajkach (oddany do użytku w 1991 roku). W ciągu dwóch dekad stał się jednym z najważniejszych przedsiębiorców w tej branży. Ostatnie z jego hoteli to gigantyczny ośrodek w Pobierowie. Pomieścić może 3 tys. gości. Tadeusz Gołębiewski miał żonę Grażynę i tróję dzieci Beatę, Monikę i Jarosława.

Czy łatwo dziś odnieść finansowy sukces?

Posłuchaj podcastu i dowiedz się, jak spełniać marzenia!

Listen to "Jak realizować finansowe cele i spełniać marzenia?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE