Szkoły na Śląsku zamknięte przez koronawirusa. Ten problem dotyczy już ponad 270 placówek!

2021-11-04 14:49
Szkoły na Śląsku zamknięte przez koronawirusa. Ten problem dotyczy już ponad 270 placówek!
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Dokładnie w 274 szkołach w województwie śląskim zdecydowano się na częściowe przejście na nauczanie zdalne z powodu pandemii. Z kolei 10 placówek oświatowych w regionie zostało całkowicie zamkniętych z powodu wzrostu zakażeń.

Od kilkunastu dni w całej Polsce obserwujemy znaczny wzrost zakażeń koronawirusem. Coraz więcej nowych przypadków jest również w województwie śląskim. Z tego powodu przybywa również chorych na oddziałach szpitalny, a na nauczanie zdalne przechodzi coraz więcej szkół. Jak poinformowała w czwartek po południu Anna Kij, Dyrektor Wydziału Jakości Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach, obecnie ogniska koronawirusa są już w 274 placówkach oświatowych w województwie. W 3 przedszkolach i 7 szkołach musiano całkowicie zrezygnować z nauki stacjonarnej, w pozostałych zajęcia online ma część klas lub grup.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń i hospitalizacji wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podjął kolejne decyzje zwiększające liczbę miejsc dla chorych na COVID-19 w szpitalach. Według ostatnich danych opublikowanych na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, liczba łóżek dla chorych na COVID-19 wynosi obecnie 1090, w tym 476 jest zajętych. Z kolei na 62 łóżka respiratorowe zajęte jest 45.

Szpital MSWiA w Katowicach od piątku będzie leczył wyłącznie takich chorych. W czwartek w tej placówce przebywało 68 zakażonych koronawirusem, w tym 13 korzystających z respiratora. W szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach przebywa obecnie 104 chorych, w tym 9 korzystających z respiratora. Kolejne miejsca dla chorych na COVID-10 przygotowują szpitale w Bystrej, Blachowni oraz 2 szpitale w Częstochowie.

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach na oddziale dla chorych z ciężkim przebiegiem COVID-19 przebywa obecnie 30 pacjentów. Zdecydowana większość to osoby, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19 – relacjonują tamtejsi lekarze. Chorzy cierpią z powodu duszności, osłabienia organizmu, problemów żołądkowo-jelitowych.

W punkcie szczepień prowadzonym przez tę placówkę na lodowisku Tafla w Gliwicach od 2 listopada podano już kilkaset dawek przypominających. "Widać mobilizację oraz dużą motywację do zaszczepienia się przeciw COVID-19, którą wykazują seniorzy, bardzo byśmy chcieli, aby przykład z nich wzięły osoby młodsze" – powiedział w czwartek prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.

W sumie mieszkańcom woj. śląskiego podano dotąd 4 644 758 dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 2 113 312 osób.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE