Szczyrk gotowy na nowy sezon narciarski. Zobacz jakie nowości będą na Skrzycznym [ZDJĘCIA]

2019-11-29 15:00 Arkadiusz Nauka

Nowa restauracja, elastyczne ceny karnetów, rozbudowany system naśnieżania i przede wszystkim nowe trasy dla narciarzy i snowboardzistów. Szczyrk jest już gotowy na nadchodzący sezon narciarski. Ten wystartuje tutaj już 13 grudnia, jeśli oczywiście pozwoli na to pogoda. Jakie jeszcze nowości dla miłośników zimowego szaleństwa przygotowano w Szczyrku? Czytajcie na slask.eska.pl

Szczyrk sezon narciarski 2019/2020. Co nowego?

Zima nadciąga coraz śmielej. Temperatury spadają, a miłośnicy białego szaleństwa zacierają ręce, bo już niebawem na dobre rozpocznie się sezon narciarski. Wiemy już jakie nowości dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano na największych stacjach narciarskich w Szczyrku.

Najważniejszą informacją dla narciarzy w nadchodzącym sezonie jest fakt, że zostanie podtrzymany wspólny karnet dla trzech największych ośrodków narciarskich. Mowa o Centralnym Ośrodku Sportu, Beskid Sport Arena i Szczyrk Mountain Resort. Wspólny skipass pozwoli narciarzom i snowboardzistom na korzystanie z ponad 40 kilometrów tras w Szczyrku.

Sezon narciarski w Szczyrku ma rozpocząć się już 13 grudnia. Dyrektor Szczyrk Mountain Resort, Grzegorz Przybyła zapowiedział, że już w najbliższą sobotę, 30 listopada, rozpocznie się naśnieżanie najwyżej położonych tras narciarskich. Jeśli pogoda dopisze, nowy narciarski sezon rozpocznie się w tym roku bardzo wcześnie.

Jakie jeszcze zmiany czekają nas w Szczyrku w nowym sezonie narciarskim 2019/2020? Choćby elastyczne ceny biletów. Polega to na tym, że kupując bilet na trasy Szczyrk Mountain Resort zapłacimy różną cenę w zależności od danego dnia. Chodzi m.in. o aktualne obłożenie trasy, czy warunki pogodowe. Przedstawiciele Szczyrk Mountain Resort zachęcają do kupowania biletów przez stronę gopass.pl, gdzie cena będzie na pewno niższa niż w kasie.

W ośrodku SMR będzie też działał w tym sezonie nowy, lepszy system naśnieżania trasy nr 3. Będą też nowe trasy dla skiturowców, a na Hali Pośredniej zostaną zamontowane nowe kanapy, które mają poprawić przepustowość kolejki, a także bezpieczeństwo, bowiem wprowadzono systemy przeciwoblodzeniowe i przeciwwiatrowe.

Nowością będą też centra klienckie w Solisku i Gondoli.

- To pomieszczenia, które będą łączyły funkcje kas z punktem obsługi i informacji klienta. Bedą w nich automaty samoobsługowe, gdzie będzie można kupić karnety w systemie Gopass – tłumaczy Michał Słowioczek z Szczyrk Mountaint Resort.

Zmiany czekają też na narciarzy w Centralnym Ośrodku Sportu. Władze ośrodka zapowiedziały, że na trasie FIS zostanie zamontowanych więcej armatek śnieżnych. Dośnieżona zostanie też trasa Ondraszek, co pozwoli na swobodne przejechanie narciarzom z SMR do COS. W grudniu ma być też nowy, w pełni funkcjonalny ratrak, który będzie mierzył grubość warstwy śnieżnej.

Restauracja Kuflonka powstanie na Hali Skrzyczeńskiej

Kolejną nowością sezonu narciarskiego 2019/2020 w Szczyrku będzie restauracja Kuflonka, która zostanie otwarta na Hali Skrzyczeńskiej. Jej nazwa nawiązuje do XX-wiecznej nazwy Hali Skrzyczeńskiej.

Klimat Kuflonki ma być połączeniem górskiej tradycji oraz nowoczesnych przeszkleń. Będą tam dwa pomieszczenia - część samoobsługowa oraz a' la carte. W tej pierwszej części menu będzie nawiązywało do tradycyjnych polskich dań oraz smaków tego regionu, natomiast w części a' la carte można liczyć na wykwintne smaki oraz alkohole świata.