Szczekociny: Jednego psa zabił widłami, drugi padł z wycieńczenia i zadanych ran

i

Autor: KMP Zawiercie Szczekociny: Jednego psa zabił widłami, drugi padł z wycieńczenia i zadanych ran

Ogromne okrucieństwo

Szczekociny: Jednego psa zabił widłami, drugi padł z wycieńczenia i zadanych ran

Zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem i znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem - takie zarzuty usłyszał 69-latek. Na terenie jego posesji znaleziono dwa martwe psy, które wcześniej były przez niego okrutnie traktowane. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Okrutnie traktował swoje psy. Zwierzęta nie żyją. Jednego zabił widłami

Policjanci z Zawiercia po roku zakończyli dochodzenie w sprawie mieszkańca Szczekocin. 69-latek usłyszał zarzuty dotyczące zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem była śmierć. Pierwsze sygnały o tym, że mieszkaniec Szczekocin okrutnie traktuje swojego psa, napłynęły do policji w lipcu 2022 roku. Policjanci pojechali pod wskazany adres by sprawdzić, jak sprawa wygląda faktycznie. 69-latek od razu zaprzeczył zarzutom znęcania się nad psem. 

Policjanci nie odpuścili i ustalili okrutny przebieg zdarzeń. W dzień, kiedy interweniowali tam mundurowi, właściciel gonił z widłami swojego psa. Gdy zwierzę zostało zagonione do obory, gospodarz zamknął drzwi. Wcześniej jednak zadał mu cios widłami. Było słychać skomlenie. Pies wybiegł z budynku i po kilku metrach padł. Mężczyzna zaciągnął psa w krzaki i tam zostawił. 

Stróże prawa znaleźli truchło, a w innym z pomieszczeń gospodarczych zobaczyli wychudzonego psa. Zwierzę miało trafić do schroniska, niestety i ono padło podczas transportu. Jak później ustalono,  pierwszy pies padł od zadanych mu obrażeń. Podobnie było w przypadku wycieńczonego czworonoga - opinia biegłego wykazała, że przyczyną jego śmierci był uraz mechaniczny. 

Do sądu skierowany został akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE