Sytuacja epidemiczna na Śląsku i Zagłębiu się poprawia. Tak twierdzą wladze województwa i... zapraszają na wakacje [AUDIO]

2020-06-16 15:14 Dariusz Brombosz
Na Slasku lepiej
Autor: Dariusz Brombosz

Poprawia się sytuacja epidemiczna w województwie śląskim. Zarząd regionu zapewnia, że wzrosty zachorowań na koronawirusa są już za nami. Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski z czystym sumieniem zaprasza na wakacje i do odwiedzenia atrakcji naszego regionu. Jak podkreśla, każdy może czuć się bezpiecznie.

W województwie śląskim nadal pojawiają się nowe przypadki koronawirusa. Teraz choruje na koronawirusa blisko 11 300 osób. Z czego większa połowa to chorujący górnicy. – Proszę pamiętać, że Ministerstwo Zdrowia podało informacje, że 98 proc. przypadków w górnictwie, to przypadki bezobjawowe, a transmisja w rodzinie to jest 12 proc. - w szpitalach przebywa ok. 20 górników, więc na 4,7 tys. zdiagnozowanych przypadków to jest to poniżej 1 proc. w Izolatoriach sytuacja jest pod kontrolą – zapewniał dziś Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Jak podkreśla marszałek woj. śląskiego nie ma podstaw do tego, jak próbują do tego przekonywać różne środowiska, że Śląsk to prawie jak druga włoska Lombardia. I zaprasza turystów do odpoczynku oraz zwiedzania miejsc w naszym regionie.

Zarząd woj. śląskiego zapewnia, że teraz sytuacja w całym regionie jest stabilna.

Nie ma takich sytuacji, że jakieś masowe zakażenia występują podczas spacerów po miastach naszego regionu. U nas są prowadzone badani przesiewowe na obecność kornawirusa z ogromnym rozmachem. Nie oznacza to ,że nie mamy zachowywać czujności i nie nosić maseczek, chodzi raczej o to, że nie możemy poddać się panice - podkreśla Dariusz Starzyński - wicemarszałek woj. śląskiego.

Sytuacja epidemiczna w woj. śląskim. Czy są podstawy od obaw? Posłuchajcie!
Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.