Sylwestrowa Moc Przebojów 2019

i

Autor: Śląski Urząd Marszałkowski

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim. Jak dojechać? Gdzie zaparkować? [MAPKA]

2019-12-27 12:50

Za kilka dni na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się największa impreza sylwestrowa w Polsce. Sylwestrowa Moc Przebojów 2019 z telewizją Polsat przyciągnie do Kotła Czarownic kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców regionu i nie tylko. Podpowiadamy jak dojechać na Sylwestra na Stadionie Śląskim i gdzie zostawić swój samochód. Czytajcie na slask.eska.pl.

Sylwester na Stadionie Śląskim. Jak dojechać? Gdzie zaparkować?

Na palcach jednej ręki możemy policzyć dni, które dzielą nas od tegorocznego Sylwestra. Największa impreza w regionie, a może nawet w Polsce, odbędzie się na Stadionie Śląskim. Sylwestrowa Moc Przebojów 2019 organizowana jest tutaj drugi rok z rzędu. Ubiegłoroczne wydarzenie zgromadziło na miejscu - według władz Stadionu Śląskiego - ponad 41 tys. osób, a transmisja – według danych telemetrycznych – ok. 1,9 mln widzów.

- Jako stolica województwa włączamy się w organizację Sylwestrowej Mocy Przebojów! Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, a usłyszymy artystów z Polski i zagranicy, wśród nich: DJ BoBo, Captain Jack, La Bouche, Daj to głośniej, Ronnie Ferrari, Sławomir, Feel, Long and Junior, Enej. Do zobaczenia 31 grudnia na Stadionie Śląskim lub na kanale Polsat przed telewizorami od godziny 20.00. Zapraszam do wspólnego przywitania nowego, 2020 roku – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na Stadionie Śląskim powstanie ogromna scena o całkowitej powierzchni 760 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 121 metrów a wysokość – 28. Uzupełni ją prawie 760 mkw ekranów ledowych i 1200 urządzeń oświetleniowych – prawie o 1/3 więcej niż podczas ubiegłorocznego sylwestra. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 16 kamer. Warto dodać, że ciężar sceny to aż 360 ton! Tę gigantyczną transmisję ze Stadionu Śląskiego przygotowuje aż 350 osób.

Organizacja tak wielkiego wydarzenia wymaga dobrego przygotowania logistycznego. Wzorem ubiegłych lat władze Katowic postanowiły zamknąć wjazd na Osiedle Tysiąclecia od strony ulicy Chorzowskiej.

Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa.

Co ważne, 31 grudnia na Tysiąclecie zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

W Sylwestra będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Zmieniona organizacja ruchu na Sylwestra

i

Autor: mat.prasowe

Dodatkowe autobusy i pociągi na Sylwestra na Stadionie Śląskim

Wzorem ubiegłych lat zostanie też zmieniony rozkład jazdy autobusów i tramwajów w Sylwestra i Nowy Rok. Komunikacja będzie przez większość dnia funkcjonowała jak w soboty, za wyjątkiem wieczora sylwestrowego szczegóły na stronie ZTM.

Na Sylwestra będzie można dojechać też pociągiem. Koleje Śląskie uruchomią 6 dodatkowych pociągów z Katowic w kierunku Gliwic, Zawiercia, Tychów, Rybnika, Lublińca i Bielska-Białej. Godziny kursowania pociągów specjalnych zostały zaplanowane pomiędzy 1:30 a 1:50 , wcześniej jednak w przeciwnym kierunku również wyruszą pociągi dostępne dla podróżnych. Szczegóły na kolejeslaske.com.