Świętochłowice grają z WOŚP

2021-01-26 15:51 JSK
Świętochłowice grają z WOŚP
Autor: UM Świętochłowice Świętochłowice grają z WOŚP

Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia 2021 r. Miasto Świętochłowice zagra w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz w mieście działa 8 puszek stacjonarnych oraz sztabowa e-skarbonka.

W niedzielę na świętochłowickich ulicach pojawi się ponad 50 wolontariuszy, a dwóch z nich wyposażonych będzie w terminale płatnicze. Dodatkowo właśnie ruszyły trzy aukcje, w których można wylicytować ciekawe spotkania tematyczne z przedstawicielami władz miasta.

W ramach tegorocznego finału WOŚP prowadzona będzie zbiórka na potrzeby oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W niedzielę na ulice Świętochłowic wyjdzie ponad 50 wolontariuszy WOŚP. Tymczasem każdy może dołożyć swoją cegiełkę bez wychodzenia z domu, biorąc udział w internetowych aukcjach charytatywnych z udziałem Prezydenta Miasta i jego zastępców. 

Już dziś można wziąć udział w licytacji trzech wyjątkowych spotkań: wspólne morsowanie z Danielem Begerem, Prezydentem Miasta, wycieczka rowerowa w towarzystwie Sławomira Pośpiecha, Zastępcy Prezydenta, indywidualne zwiedzanie Muzeum Powstań Śląskich z Adamem Trzebinczykiem, Zastępcą Prezydenta.

Mieszkańcy Świętochłowic, którzy już dziś chcą przekazać swoje pieniądze na ten cel, mogą skorzystać z puszek stacjonarnych, które są ustawione w różnych punktach miasta. Ich spis znajdziecie na stronach Urzędu Miasta w Świętochłowicach. Dodatkowo od kilkunastu dni działa również sztabowa e-skarbonka, dostępna pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/gw4bk2