Sukces straży miejskiej w Gliwicach. Przyłapali kobietę pijącą tanie wino na ulicy. Sąd był dla niej bezlitosny

2023-01-13 11:01
Sukces straży miejskiej w Gliwicach. Przyłapali kobietę pijącą tanie wino na ulicy. Sąd był dla niej bezlitosny
Autor: Archiwum Sukces straży miejskiej w Gliwicach. Przyłapali kobietę pijącą tanie wino na ulicy. Sąd był dla niej bezlitosny

Na początku grudnia ubiegłego roku zapadł wyrok w sprawie kobiet zatrzymanej przez straż miejską w Gliwicach. Gliwiczanka została w maju zatrzymana za picie taniego wina w miejscu publicznym. Teraz musi zapłacić 100 zł kary i odpracować społecznie 30 godzin.

Do zatrzymania kobiety doszło 20 maja 2022 roku na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. To tam kobieta postanowiła otworzyć butelkę wina marki wino i spożyć je w miejscu publicznym. Kiedy strażnicy miejscy pojawili się na miejscu kobieta wpadła w szał. Zaczęła wyzywać strażników a w pewnym momencie rzuciła butelką z tanim winem, która roztrzaskała się na kawałki i zaśmiecając ulicę. Tego dla strażników miejskich było już za wiele, bowiem w czasie krótkiej interwencji mieszkanka Gliwic złamała trzy przepisy: o zakazie spożywania alkoholu w miejscu publicznym, o znieważeniu funkcjonariusza publicznego i dotyczącego zaśmiecania ulic. 

Sprawa trafiła do sądu a rozstrzygnięcie zapadło 2 grudnia 2022 roku. 

2 grudnia Sąd Rejonowy w Gliwicach uznał kobietę winną popełnienia wszystkich ww. wykroczeń i wymierzył jej karę jednego miesiąca ograniczenia wolności polegającą na obowiązku wykonywanie nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze trzydziestu godzin. Ponadto zobowiązał ją do pokrycia kosztów w kwocie łącznej 100 zł - informują strażnicy miejscy. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE