Studenci przejęli Katowice. Ruszają Juwenalia Śląskie. Uniwersytety odwołują zajęcia

2022-05-24 14:12
Juwenalia Śląskie
Autor: Dariusz Brombosz

Korowodem ulicami centrum Katowic rozpoczęły się Juwenalia Śląskie. Dziś studenci śląskich uczelni odebrali z rąk Prezydenta klucze do Miasta Katowice, a uczelnie odwołują zajęcia. Impreza, którą nakręca Radio Eska potrwa do 28 maja.

Juwenalia w Katowicach

Studenckie święto rozpoczęło  się od Wielkiego Korowodu Studentów, które przeszło ulicami Katowic. O godzinie 13:00 uczestnicy wyruszyli spod budynku F Uniwersytetu Ekonomicznego, przechodząc przez katowicki wydział Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytet Śląski.

Nie zabrakło świetnej muzyki, kolorowych przebrań i dużo dobrego humoru. 

Największa impreza studencka powróciła po dwu letniej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa i potrwa do  28 maja. Wyśmienita zabawa i koncerty odbędą się w  Katowickim Parku Leśnym przy lotnisku Muchowiec. Podczas trzech dni koncertów artyści wystąpią w „Zaczarowanym Lesie”, będącym motywem tegorocznej edycji juwenaliów.

Juwenalia śląskie KONCERTY

Line-up

  1. 26 maja – Kwiat Jabłoni, Waluś Kraksa Kryzys, Ars Latrans Orchestra
  2. 27 maja – Paluch, Guzior, Sarius, Kartky, Ferbi NTE
  3. 28 maja – Tymek,  Ørganek, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki

 Wstęp na koncerty możliwy jest po wcześniejszym zakupie biletu. Więcej informacji znajduje się na stronie Juwenaliów Śląskich 2022.

Korowód rozpoczął Juwenalia Śląskie w Katowicach

Juwenalia Śląskie. Godziny rektorskieW związku z organizacją Wielkiego Korowodu Studentów podczas Juwenaliów Śląskich, na wniosek Parlamentu Studenckiego Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek wyraził zgodę na godziny rektorskie od 11:40 do końca zajęć dnia 24 maja 2022 r. dla studentów studiów I i II stopnia w Katowicach i w Rybniku.

Na Uniwersytecie Śląskim godziny rektorskie są jeszcze dłuższe.

W związku organizacją Juwenaliów Śląskich 2022, na wniosek Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego, ogłoszone zostały godziny rektorskie dla studentów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, w dniach: 26 maja (czwartek) i 27 maja (piątek) 2022 roku, w następujących godzinach:

do godz. 09.45 (I blok dydaktyczny odwołany);od godz. 15.30 (V; VI; VII blok dydaktyczny odwołany).Usprawiedliwienia dotyczące nieobecności na zajęciach studentów uczestniczących w dniu 24 maja 2022 roku w korowodzie kończącym się przekazaniem kluczy do miasta przez władze Katowic w obecności rektorów uczelni śląskich, wydawane będą przez przewodniczącego Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Komunikat o ustalonych godzinach rektorskich nie dotyczy studentów Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE