Strażacy z Katowic byli najbardziej zapracowani w 2022 roku. Pojawiło się zestawienie jednostek

2023-01-26 11:20
Strażacy z Katowic byli najbardziej zapracowani w 2022 roku. Pojawiło się zestawienie jednostek
Autor: Facebook/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowała zestawienie jednostek PSP i OSP z największą liczbą interwencji w ubiegłym roku. Wśród Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych najbardziej zapracowana była ta z Katowic.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Katowic najczęściej wyjeżdżała na interwencje w 2022

W 2022 roku odnotowano ponad 608 tys. interwencji - informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. To największa liczba zdarzeń w trzydziestoletniej historii Państwowej Straży Pożarnej.

Na stronie internetowej KG PSP udostępniono ponadto zestawienie jednostek PSP i OSP z największą liczbą interwencji w ubiegłym roku. 

Wśród Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Polsce najczęściej wyjeżdżała ta z Katowic-Szopienic, bo aż 2735 razy. Na podium są także dwie jednostki z Warszawy. 

Ponadto w czołowej dziesiątce znajdują się inne jednostki z naszego województwa:

  • JRG Bytom - 2515 wyjazdów (czwarte miejsce);
  • JRG Gliwice - 2354 wyjazdów (piąte miejsce);
  • JRG Zabrze - 2309 wyjazdów (szóste miejsce);
  • JRG Sosnowiec Centrum - 2212 wyjazdów (ósme miejsce). 

Sporo wyjeżdżały także OSP z Czeladzi i Bytomia 

To pierwszy z trzech rankingów, który został opublikowany przez Komendę Główna Państwowej Straży Pożarnej. W dwóch pozostałych reprezentacja jednostek z regionu jest zdecydowanie skromniejsza. 

Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, jest tylko jedna z naszego województwa. Na dziewiątym miejscu odnajdziemy OSP Czeladź (430 wyjazdów). Natomiast, jeśli chodzi o OSP poza systemem na siódmej pozycji pojawiła się OSP Sucha Góra z Bytomia (170 wyjazdów).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE