Straszny wypadek w Częstochowie. Przycinał żywopłot, nie zauważył ręki 4-letniego dziecka

2021-05-05 10:12
Straszny wypadek w Częstochowie. Przycinał żywopłot, nie zauważył ręki 4-letniego dziecka
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Do koszmarnego wypadku doszło podczas weekendu majowego w Częstochowie. Mieszkaniec tego miasta przycinał żywopłot w ogrodzie. Nie zauważył, że w pobliżu bawi się jego 4-letni syn. Dziecko doznało poważnego urazu dłoni. Tylko dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego nie doszło do tragedii.

Makabryczny wypadek w Częstochowie. Przycinał żywopłot, dziecko wystawiło rękę

Mogło dojść do strasznej tragedii. Podczas długiego weekendu majowego jeden z mieszkańców Częstochowy postanowił przyciąć żywopłot w ogrodzie. Nie zauważył jednak, że w pobliżu bawi się jego 4-letni syn. Dziecko wystawiło rękę, doszło do wypadku. Na całe szczęście w pobliżu był dzielnicowy z częstochowskiej komendy.

- Młodszy aspirant Jarosław Ptak wracał z rejonu służbowego, patrolując ulicę Sabinowską. Gdy zatrzymał się przy skrzyżowaniu z ulicą Jagiellońską, podjechał do niego kierujący volkswagenem. Mężczyzna siedzący za kierownicą był bardzo zdenerwowany. Przez otwartą szybę krzyczał, że jego dziecko ma poważny uraz ręki i jadą do szpitala. Dzielnicowy nie zastanawiał się ani chwili. Włączył sygnały uprzywilejowania i pomógł rodzicom z 4-letnim dzieckiem bezpiecznie dojechać do szpitala. Na szczęście lekarzom udało się częściowo przywrócić sprawność w dłoni dziecka - relacjonuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Policjanci ustalili, że opiekunowie dziecka byli trzeźwi i był to po prostu nieszczęśliwy wypadek. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają opiekunom dzieci o konieczności zapewnienia im stałej opieki i niepozostawiania ich samych podczas trwających prac polowych, czy też w ogrodzie.

- Bardzo ważne jest kształtowanie bezpiecznych postaw już od najmłodszych lat, ale jeszcze ważniejsze jest to, by nie spuszczać naszych pociech z oczu podczas wszelkich prac, mogących stanowić dla nich potencjalne zagrożenie - apelują policjanci z Częstochowy.

Marihuana warta 4,5 mln złotych przemycona w transporcie kalafiorów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE