Startuje ósma edycja "Lekcji z ZUS". To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych

2021-10-12 13:32
Ósma edycja akcji Lekcje z ZUS
Autor: pixabay Ósma edycja akcji "Lekcje z ZUS"

Specjalne zajęcia dotyczące ubezpieczeń społecznych odbywać się będą w szkołach województwa śląskiego. Po raz ósmy startują "Lekcje z ZUS".

To program, który pozwala młodym ludziom poznać kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi i prowadzeniem działalności gospodarczej.

- Od początku, czyli od urodzenia aż do śmierci towarzyszą nam te ubezpieczenia i właśnie tego uczą te "lekcje z ZUS". Dodatkowo młodzież dowiaduje się jak założyć własną firmę, jakie obowiązki są względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, o czym należy pamiętać, ale też jak sprawdzić sobie, czy nasz pracodawca odprowadza za nas składki. To jest bardzo istotne ponieważ ma to wpływ później na świadczenia, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca - powiedziała nam regionalny rzecznik ZUS województwa śląskiego Beata Kopczyńska.

Zwieńczeniem projektu jest coroczna Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach. Laureaci Olimpiady uczniowie oraz szkoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, m.in. indeksy na studia na wybranych kierunkach.

W ubiegłym roku z terenu sosnowieckiego oddziału ZUS do projektu przystąpiły 34 szkoły i ponad 2 tysiące uczniów.

- Największe zainteresowanie uczniów budzi ten obszar dotyczący dochodów czyli prowadzenia działalności gospodarczej, opłacenia składek, rozpoczynania działalności gospodarczej, dokumentów, korekty dokumentów. Nikt w tym wieku nie myśli jeszcze o emeryturze, ani o rencie więc ten temat jest im odległy - dodaje Małgorzata Męcik z sosnowieckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W ostatniej edycji „Lekcji z ZUS” udział wzięło ponad 88 tysięcy uczniów z blisko 1350 szkół z całej Polski.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE