Startują Szybkie Powtórki Maturalne

2021-10-19 20:43
Uniwersytet Śląski fot. Joanna Łukawska
Autor: Joanna Łukawska

Szybkie Powtórki Maturalne to coroczny cykl otwartych wykładów adresowanych do uczniów ostatnich klas szkół średnich, przygotowujących się do zdawania egzaminu dojrzałości. Także w tym roku wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego oferują swoje wsparcie w nauce do matury i opracowują zagadnienia, które są warte szczegółowego omówienia.

Organizatorem Szybkich Powtórek Maturalnych jest Uniwersytet Śląski Maturzystów działający w Uniwersytecie Otwartym UŚ, od lat zajmujący się organizacją wydarzeń edukacyjnych i kursów maturalnych.

Tegoroczne Szybkie Powtórki Maturalne wystartują w poniedziałek 25 października i potrwają do piątku 29 października. Spotkania przyjmą formę bezpłatnych wykładów on-line na platformie Zoom z możliwością zadawania pytań. W ten sposób w wydarzeniu będą mogli wziąć udział także uczniowie zamieszkujący odległe od Katowic miasta. Wieczorne godziny pozwolą z kolei na udział maturzystów, którzy w swoich szkołach mają lekcję na drugą, popołudniową zmianę.

W programie wydarzenia znajdują się powtórki z języka polskiego oraz matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony). Wykładowcy użyją swoich naukowych mocy, aby zafascynować opowieściami i mitami oraz odsłonić przed uczniami tajniki rozwiązywania zadań dowodowych i z parametrem.

Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny. Wymagane jest jednak wcześniejsze dokonanie zapisu, ponieważ ilość miejsc będzie ograniczona. Maksymalnie będzie się mogło zapisać 500 maturzystów.

Zapisu można dokonać wysyłając maila na adres maturzysta@us.edu.pl. W mailu wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz informację o wybranych wykładach.

Harmonogram tegorocznych Szybkich Powtórek:

  • 25 października (poniedziałek), godz. 19.00 – język polski: O mitach - czyli nie taki Zeus straszny (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
  • 26 października (wtorek), godz. 19.00 – matematyka podstawowa: Zadania dowodowe na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
  • 27 października (środa), godz. 19.00 – matematyka rozszerzona: Zadania z parametrem na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
  • 28 października (czwartek), godz. 19.00 – język polski: Motywy, tropy i toposy - powtórka maturalna (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
  • 29 października (piątek), godz. 19.00 – język polski: Wszystko, co musisz wiedzieć o powieściach przed maturą (dr hab. Magdalena Piekara)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE