Katowicka Residence od Resi Capital. Wizualizacje

i

Autor: foto: Mat. prasowe / Resi Capital

Katowice

Spodek będzie miał nowego sąsiada. Kaskadowy budynek przyćmi ikonę śląskiej architektury

W samym sercu miasta, w pobliżu kultowego Spodka, powstaje kolejna inwestycja Resi Capital w Katowicach. Prace budowlane dopiero się zaczynają, ale deweloper już rozpoczął przedsprzedaż mieszkań. Jak będzie wyglądać Katowicka Residence? Zobacz wizualizacje.

W miejscu dawnego banku powstaną mieszkania

Kilka dni temu ruszyła również przedsprzedaż lokali w Katowicka Residence. Inwestycja powstaje przy ul. Katowickiej 61 ,na granicy Koszutki i Bogucic, w sąsiedztwie Spodka. Niedawno ruszyły tam prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę. By mieszkania mogły powstać, trzeba będzie wyburzyć budynek banku. Jeszcze do niedawna klientów przyjmował tutaj Santander, a wcześniej BZ WBK.

Lokalizacja pozwoli przyszłym mieszkańcom na niezakłócony dostęp do centrum miasta i korzystanie z niezwykle bogatej oferty handlowo-usługowej oraz gastronomicznej w bezpośrednim sąsiedztwie. Umożliwi ona także łatwą komunikację z innymi częściami Katowic, między innymi dzięki znajdującym się w pobliżu przystankom transportu publicznego - zachwala Łukasz Zarębski z Resi Capital.

Jak będzie wyglądać Katowicka Residence? Oto wizualizacje inwestycji

Budynek ma się wyróżniać na tle innych dynamicznym, kaskadowym designem. Na elewacji będą dominować stosowane barwy i inspirowane naturą faktury. Wszystko po to, by całość nabrała lekkości i wpasowała się do istniejącej tkanki miejskiej.

Na 15 piętrach znajdzie się miejsce dla 206 apartamentów o wysokim standardzie. Lokale będą miały zróżnicowany metraż (25 do 86 mkw) z balkonami lub tarasami. W ramach inwestycji powstanie również dwupoziomowy garaż i komórki lokatorskie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ierwsi mieszkańcy wprowadzą się tutaj prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2026 roku.

Resi Capital inwestuje w Katowicach

Za inwestycję odpowiada Resi Capital S.A., spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatina Group S.A. Deweloper działa na terenie całej Polski, a ostatnio zwrócił oczy ku Katowicom.

Przy ul. Przemysłowej 3, gdzie jeszcze do niedawna stał kultowy Belg, trwa budowa pierwszej inwestycji mieszkaniowej w stolicy Górnego Śląska. Belg Apartamenty będą gotowe dopiero za rok, ale sprzedaż 237 mieszkań już trwa. Równocześnie toczy się sprzedaż lokali w Global Apartments, stanowiących część multifunkcyjnego kompleksu Global Office Park przy ul. Mickiewicza. Tam do dyspozycji klientów oddano w sumie 663 apartamenty.