Uścisk dłoni

i

Autor: Andrzej Szandomirski

Speed Dating dla biznesmenów: zakochaj się w dwie minuty w swoim kontrahencie

2023-02-21 14:58

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie zaprasza przedsiębiorców do udziału w Speed Business. Seria szybkich, biznesowych spotkań odbędzie się 15 marca w sali konferencyjnej przy ul. Rejtana. To szansa, by poznać swojego przyszłego dostawcę lub inwestora.

Speed dating, czyli szybka randka, to stosunkowo nowa idea, która do Polski dotarła zza oceanu. Pomysł na kilkuminutowe spotkania miłosne narodził się w Los Angeles końcem lat 90. ubiegłego wieku. Chodziło o to, by czasie godziny poznać jak najwięcej ludzi i przysłowiowo "mieć z czego wybierać".

Każda para spędza od 3 do 8 minut na rozmowie przy stoliku, po czym jeden z uczestników przechodzi dalej na kolejną mini-randkę. Po zakończeniu wydarzenia oznacza się na kartce osoby, z którymi chce się nawiązać dalszą znajomość. Jeśli oboje uczestników oznaczyło siebie wzajemnie, organizator przekazuje im numery kontaktowe.

Jak się okazuje, idea szybkich spotkań może się przysłużyć nie tylko singlom, ale i biznesmenom. W biznesie niezwykle ważne jest nawiązywanie kontaktów i relacji, które mogą później zaowocować współpracą. Wychodząc z tego założenia, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie postanowiła zorganizować Speed Business.

W wydarzeniu mogą wziąć udział właściciele firm, przedstawiciele zarządów, dyrektorzy i menadżerowie. Uczestnicy zasiądą przy stoliku partnera na 2 minuty. W tym czasie muszą zaprezentować swoją firmę potencjalnemu partnerowi biznesowemu. Ta nietypowa formuła ma sprzyjać m.in. nawiązywaniu relacji między przedsiębiorcami i prezentacji swoich potrzeb inwestycyjnych.

Spotkanie odbędzie się 15 marca o godz. 10 w sali w sali konferencyjnej Polontex przy ul. Rejtana 25. Udział jest bezpłatny. Zainteresowani muszą jedynie potwierdzić swoją obecność do 1 marca oraz przesłać wypełnioną ankietę na adres mejlowy [email protected].