Spacerował środkiem jezdni w tunelu wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej. Trzeba było zamknąć całą drogę

2020-09-23 8:51 Arkadiusz Nauka
Spacerował środkiem jezdni w tunelu wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej. Trzeba było zamknąć całą drogę
Autor: ZDM Gliwice Mężczyzna spacerował środkiem jezdni w tunelu pod Drogową Trasą Średnicową

Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach. Kamera Centrum Sterowania Ruchem uchwyciła moment jak pewien mężczyzna jak gdyby nigdy nic spacerował środkiem drogi w tunelu. Służby musiały zamknąć cały tunel i kierować samochody na objazd. To nie pierwsza taka sytuacja! Szczegóły na slask.eska.pl.

Spacerował środkiem jezdni w tunelu pod Drogową Trasą Średnicową

Do potencjalnie groźniej sytuacji doszło kilka dni temu w tunelu pod Drogową Trasą Średnicową w Gliwicach. Kamery centrum sterowania ruchem uchwyciły moment jak pewien mężczyzna postanowił urządzić sobie spacer tunelem po jezdni. I to w biały dzień. Służby musiały zamknąć tunel i wyznaczyć objazd dla kierowców. To nie pierwszy raz kiedy piesi nie stosują się do znaku i wchodzą do tunelu pomimo zakazu.

- O zakazie ruchu pieszych przed wejściem do tunelu DTŚ informują znaki drogowe. Niektórzy mimo wszystko lekceważąc je, organizują sobie w ten sposób skrót z ul. Sienkiewicza do pl. Piastów lub będąc pod wpływem alkoholu decydują się na niebezpieczne zachowania - mówi Jadwida Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przymusowy postój na poboczu zamiast mandatu? Takich kar za przekroczenie prędkości chcieliby kierowcy

O pojawieniu się nieproszonego gościa w tunelu, pracowników Centrum Sterowania Ruchem, informuje automatyczny system monitoringu wizyjnego, który po wykryciu pieszego przekazuje komunikat do CSR. Według procedur tunel natychmiast zostaje zamknięty, a kierowcy zmuszeni są do skorzystania z objazdu. Zawiadamiane są także odpowiednie służby, które mogą wyciągnąć konsekwencje finansowe wobec tych, którzy pojawiają się w tunelu.

Ostrzegając przed tak nieodpowiedzianymi zachowaniami informujemy, że pojazdy przejeżdżające przez tunel mogą poruszać się z prędkością 70 km/h - czytamy w komunikacie gliwickiego ZDM-u

ZOBACZ TAKŻE: Zabrze: Wyrwał tablicę rejestracyjną z samochodu. Wszystko uwieczniła kamera [WIDEO]