Sosnowiec znalazł sposób jak odciążyć Sanepid. Do pracy w tej jednostce zostali oddelegowani pracownicy biblioteki i teatru

2020-11-19 15:52 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
COVID-19
Autor: pixabay.com COVID-19

Od 17 listopada pracownicy m.in. Teatru Zagłębia oraz sosnowieckiej biblioteki wspierają pracowników Sanepidu. Na początek oddelegowanych zostało 4 pracowników biblioteki i 2 Teatru Zagłębia.

Głównymi obowiązkami pracowników jednostek kultury jest przeprowadzanie wywiadów z osobami zakażonymi oraz wskazanymi przez nich osobami z kontaktu.

Te osoby odpowiedzialne są również za wpisywanie danych do systemu informatycznego (EWP) o objęciu kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. Zajmują się również obsługą korespondencji tradycyjnej i elektronicznej – wyjaśnia Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta ds. Covid-19, który koordynuje współpracę.

Na początek dyżur w stacji sanitarno-epidemiologicznej rozpoczęło sześć osób, które pracują bezpośrednio w siedzibie Sanepidu.

- Bardzo nam zależało na wsparciu sosnowieckiego Sanepidu, który od kilku miesięcy pracuje niezwykle intensywnie, a teraz ma dodatkowo wydłużone godziny pracy od 7 rano aż do 21. Takie wsparcie jest im niezwykle potrzebne – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jeśli okaże się, że potrzebne jest dodatkowe wsparcie, kolejni pracownicy miejskich instytucji będą pomagać w pracy sosnowieckiego Sanepidu.

Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy