Sosnowiec: We trójkę spacerowali po mieście. Każdy z nich dostał po mandacie. Tylko jednego dnia policja ukarała w ten sposób 40 osób

2020-04-02 12:30 NAU
Sosnowiec: We trójkę spacerowali po mieście. Każdy z nich dostał po mandacie. Tylko jednego dnia policja ukarała w ten sposób 40 osób
Autor: KMP Sosnowiec

Policjanci z Sosnowca poinformowali o pierwszych przypadkach łamania najnowszych obostrzeń dotyczących zakazu wychodzenia z domu i zakazu zgromadzeń. Nowe przepisy obowiązują do 1 kwietnia. I już pierwszego dnia po wejściu w życie nowych przepisów funkcjonariusze ukarali mandatami 40 osób, w tym trójkę mężczyzn, którzy spacerowali sobie bez celu po mieście. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Sosnowcu. Spacerowali we trójkę, dostali po mandacie

Za nami pierwszy dzień nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Są nowe zakazy. Jest zakaz wychodzenia z domu, bez ważnej życiowej potrzeby. Z domu możemy wychodzić tylko w pojedynkę, a zgromadzenia są zabronione. Policjanci codziennie kontrolują, aby te przepisy były przestrzegane. Zakaz wspólnego poruszania się po ulicy zlekceważyło trzech mieszkańców Sosnowca, którzy zostali za to ukarani mandatami karnymi.

- Wszystkie przypadki, kiedy mieszkańcy miasta przemieszczają się lub co gorsza, gromadzą w innym celu, są przez policjantów surowo karane. Wczoraj przekonało się o tym troje mieszkańców Sosnowca, którzy w centrum miasta spotkali się towarzysko. Każde z nich zostało ukarane mandatem karnym - informuje podkom. Sonia Kepper z sosnowieckiej policji.

Policjanci z Sosnowca tylko wczoraj, 1 kwietnia nałożyli 40 mandatów za różnego rodzaju naruszenia związane z pandemią Covid-19. Dodatkowo w 5 kolejnych przypadkach do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

Czytaj więcej: Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Z domu możemy wychodzić pojedynczo. W sklepach godziny dla seniorów

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Policja patroluje opustoszałe miasta i apeluje - jesteśmy na służbie dla Ciebie - Ty dla Nas #zostańWdomu!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.